Elektrinio mobilumo išteklių įsigijimas

Elektrinis mobilumas suteikia viską, ko reikia efektyviai ir tvariai ateičiai, tačiau taip pat kelia ir įvairių iššūkių: nuo žaliavų iki perdirbimo. Volkswagen“ prisiima atsakomybę ir dirba prie holistinių sprendimų, orientuotų į žmones ir aplinką.

Ličio ir kobalto iliustracija

Elektriniam mobilumui reikalingos žaliavos

Judėjimui reikalinga energija. Elektrinis mobilumas yra ypač naši forma. Juk palyginti su vidaus degimo varikliu, elektrinis automobilis gali nuvažiuoti nuo trijų iki keturių kartų toliau su tuo pačiu energijos kiekiu. Naujasis „ID.3“ šios energijos semiasi iš ličio jonų akumuliatoriaus.

Kiekvieną ličio jonų akumuliatoriaus elementą sudaro du elektrodai, separatorius ir elektrolitas. Vienas elektrodas pagamintas iš grafito, kitas – iš ličio, nikelio, mangano ir kobalto junginio. Panašių savybių elektrocheminių energijos saugyklų neįmanoma pagaminti be šių žaliavų. Bent jau kol kas.

„ID.3“ akumuliatoriaus žaliavos.

Kokios svarbiausios žaliavos naudojamos ličio jonų įkraunamų akumuliatorių gamybai? Kurioje pasaulio vietoje jos išgaunamos? Kiek žaliavų sunaudota jūsų „ID.3“? Sužinokite čia.

Kobaltas: elementas

Pavadinimas kilęs iš žodžio „cobaltum“ (lot. „goblinas“), nes kadaise žmonės tikėjo, kad goblinai naudoja šį seniau nenaudingą mineralą rūdoms užteršti.

  • Simbolis                                       Co
  • Atsargos*                                      7 000 000 t
  • Išvaizda                                        Metalinė mėlyna / pilka
  • Agregatinė būsena                     Kietasis kūnas

* Ekonominiu požiūriu eksploatuotini telkiniai visame pasaulyje 2019 m. pagal pažangiausias technologijas; šaltinis: USGS