privacy

Privatumo politika.

# Interneto svetainės www.volkswagen.lt pareiškimas apie privatumo apsaugą

## A. Atsakingas asmuo

Džiaugiamės, kad lankotės Volkswagen AG, Berliner Ring 2, 38440 Volfsburgas, kundebetreuung@volkswagen.de, kuri įregistruota Braunšveigo apylinkės teismo komerciniame registre Nr. HRB 100484 (Volkswagen AG“) interneto svetainėje. Toliau mes informuojame Jus, kad Volkswagen AG tvarko Jūsų asmens duomenis, susijusius su Jūsų apsilankymu svetainėje.

## B. Asmens duomenų tvarkymas 

### a. Prisijungimo įrašų duomenų tvarkymas

Kai lankotės mūsų svetainėje, mes tvarkome šiuos Jūsų prisijungimo įrašų duomenis, kurie nesudaro galimybės nustatyti Jūsų tapatybę:

* Anoniminį slapuko ID, kuris nesudaro galimybės nustatyti Jūsų IP adreso,

* Jūsų naudojamą operacinę sistemą, naudojamą žiniatinklio naršyklę ir nustatytą ekrano skiriamąją gebą,

* Jūsų apsilankymo datą ir laiką

* mūsų svetaines, kuriose lankėtės, ir

* svetaines, iš kurių apsilankėte pas mus. 

Šių svetainių prieglobai naudojame „Amazon Web Services“ (Amazon Web Services, Inc.) duomenų tvarkytoją. Kadangi negalima atmesti galimybės, kad duomenis gali pasiekti nesaugi trečioji šalis, todėl, kaip tinkama duomenų tvarkymo ne Europos šalyse garantija, buvo sudarytos vadinamosios ES standartinės sutartys. 

### b. Naujienlaiškio užsakymas

Jums bus pasiūlyta galimybė užsisakyti informacinius biuletenius įvairiomis temomis ar apie konkrečius produktus. Šiame kontekste pateiktus duomenis (adresą, vardą/pavardę ir el. pašto adresą, neprivalomą titulą) mes naudosime tik tam, kad suteiktume šią paslaugą, remiantis Jūsų duotu sutikimu (BDAR 6 straipsnio 1 pastraipos a punktas). Kad patvirtintų jūsų užklausą ir el. pašto adresą, Volkswagen AG“ naudoja vadinamąją dvikarčio sutikimo procedūrą. Jūsų nurodytu el. pašto adresu bus išsiųstas el. laiškas su Jūsų sutikimo patvirtinimo užklausa. Dvikarčio sutikimo procedūros kontekste, mes dokumentuojame IP adresą, žiniatinklio formos išsiuntimo datą ir laiką bei dvikarčio sutikimo patvirtinimo el.pašto IP adresą, datą ir laiką.

Jūs galite bet kuriuo metu nemokamai atšaukti Volkswagen AG“ duotą savo sutikimą, kuris galiotų ateityje, pvz., naudodamiesi kiekviename el. laiške esančia nuoroda „Atsisakyti prenumeratos“ arba šioje interneto svetainėje: https://datenschutz.volkswagen.de/. Daugiau informacijos apie Jūsų teisių įgyvendinimą ieškokite šiame pareiškime apie privatumo apsaugą, skiltyje „Jūsų teisės“.

Kai tik atsisakysite naujienlaiškio prenumeratos, dėl naujienlaiškio pateikti Jūsų asmens duomenys bus ištrinti, jei nėra jokio pagrindo kitai saugojimo trukmei (pvz., saugojimo trukmė, numatyta dėl mokestinių prievolių). Naujienlaiškį siunčia „Salesforce.com, Inc.“, kuri veikia kaip Volkswagen AG“ duomenų tvarkytoja. Negalima atmesti tikimybės, jos duomenys bus prieinami įmonei „Salesforce.com, Inc.“, kurios būstinė yra JAV, dėl to buvo sudaryta atitinkama ES standartinė sutartis (atitinkama garantija dėl duomenų tvarkymo ne Europos Sąjungos šalyse). Be to, sutarties įgyvendinimo tikslais tvarkomi duomenys apsaugoti pagal ES ir JAV „privatumo skydą“ bei įmonėms privalomas taisykles (angl. – Binding Corporate Rules). Jūs turite teisę gauti informaciją apie šią standartinę sutartį - ES ir JAV „privatumo skydą“ bei BRC (Binding Corporate Rules - įmonėms privalomos taisyklės). 

### c. Kontaktinė forma

Naudodamiesi kontaktine forma, Jūs turite galimybę su mumis susiekti ir pateikti mums užklausą. Šiame kontekste privalomai tvarkome šiuos duomenis: Kreipinys, vardas / pavardė, el. pašto adresas ir pasirinktinai: Titulas, telefono numeris. Mes tvarkome ten pateiktus Jūsų asmens duomenis, kad galėtume su Jumis susisiekti ir tvarkyti Jūsų užklausą (plg. BDAR 6 str. 1 skirsnio b punktą). Duomenis tvarkyti, kaip duomenų tvarkytojas, mums padeda Volkswagen Vertriebsbetreuungsgesellschaft GmbH“.

Mes ištrinsime Jūsų duomenis, kai tik pateiksime Jus tenkinantį atsakymą į Jūsų užklausą, jeigu nėra jokio kito pagrindo kitai saugojimo trukmei (pvz., saugojimo trukmė, numatyta dėl mokestinių prievolių).

### d. Pareiškimas dėl sutikimo reklamos ir rinkos tyrimams

Jei norite gauti informaciją apie mūsų produktus, galite užsisakyti atitinkamą reklamą. Remiantis Jūsų duotu sutikimu (BDAR 6 straipsnio 1 skirsnio a puntas), reklamos pristatymo tikslais bus tvarkomi šie duomenys: Pavardė, vardas, el. pašto adresas ir (arba) telefono numeris). Kad patvirtintų jūsų užklausą ir el. pašto adresą, Volkswagen AG“ naudoja vadinamąją dvikarčio sutikimo procedūrą. Jūsų nurodytu el. pašto adresu bus išsiųstas el. laiškas su Jūsų sutikimo patvirtinimo užklausa. Dvikarčio sutikimo procedūros kontekste, mes dokumentuojame IP adresą, žiniatinklio formos išsiuntimo datą ir laiką bei dvikarčio sutikimo patvirtinimo el.pašto IP adresą, datą ir laiką. Tvarkyti duomenis, kaip duomenų tvarkytojas, mums padeda „BOSSE IT Consulting GmbH“.

Jūs galite bet kuriuo metu nemokamai atšaukti Volkswagen AG“ duotą savo sutikimą, kuris galiotų ateityje, pvz., šioje interneto svetainėje: https://datenschutz.volkswagen.de. Daugiau informacijos apie Jūsų teisių įgyvendinimą ieškokite šiame pareiškime apie privatumo apsaugą, skiltyje „Jūsų teisės“.

Kai tik atšauksite savo sutikimą, Jūsų asmens duomenys bus ištrinti, jei nėra jokio pagrindo kitai saugojimo trukmei (pvz., saugojimo trukmė, numatyta dėl mokestinių prievolių).

### e. Volkswagen ID

Naudodamiesi Volkswagen ID, galite prisijungti prie įvairių Volkswagen AG“ ar trečiųjų šalių paslaugų. Volkswagen ID yra centralizuota naudotojo paskyra, kurioje galite centralizuotai tvarkyti savo asmens uomenis. Tam reikalingi duomenys tvarkomi siekiant įvykdyti sutartį (BDAR 6 straipsnio 1 skirsnio, 1 pastr. b punktas). Norint naudotis tam tikromis šios svetainės funkcijomis, būtina užsiregistruoti Volkswagen ID arba prisijungti naudojant esamą Volkswagen naudotojo paskyrą. Be to, svetainėje siūlomos funkcijos, kurioms numatoma registracija arba prisijungimas prie Volkswagen ID, tačiau nėra būtina. Jeigu Jūs naudojate Volkswagen ID, pasirinkta paslauga bus susieta su Jūsų Volkswagen naudotojo paskyra. Toks susiejimas atliekamas tik tuo atveju, jei Jūs su juo sutinkate (BDAR 6 straipsnio 1 dalies 1 pastraipos a punktas). Daugiau informacijos apie duomenų tvarkymą, naudojant Volkswagen I, pateikiama pareiškime apie privatumo apsaugą, kurį galima rasti adresu https://vwid.vwgroup.io/data-privacy.

#### i. Specialaus leidimo ID.3 1ST registravimas

Registruojant specialų leidimą ID.3 1ST, bus tvarkomi nurodyti asmens duomenys. Jie apima Jūsų vardą ir pavardę bei Jūsų privačius kontaktinius duomenis (kreipinys, adresas ir el. pašto adresas).

Mes tvarkome Jūsų asmens duomenis sutarties registravimui ir įgyvendinimui pagal BDAR 6 str. 1 skirsnio b punktą.

Užsakymo tikslais, vykdant pardavimą, bus išsaugoti tokie Jūsų duomenys - kreipinys, titulas, vardas(-ai) ir pavardė, adresas, šalis ir registracijos numeris, jeigu prieš tai Jūs neanuliavote savo registracijos žiniatinklio programėlėje.

Mes anonimizuojame Jūsų pirmiau minėtus asmens duomenis, kad galėtume juos pasirinktinai naudoti analizės tikslais. Anonimizuoti duomenis mums padeda Vokietijoje įsikūrusi paslaugų įmonė „Bosse IT-Consulting GmbH“.

Anonimizavimo teisinis pagrindas yra išskirtinai teisėtų interesų apsauga pagal BDAR 6 straipsnio 1 dalies f punktą. Teisėtas Volkswagen AG“ interesas yra atlikti charakteristikų analizes naudojant anonimizuotus duomenis. Šios analizės atliekamos be jokios nuorodos į konkrečius asmenis.

Siekiant įvykdyti sutartį (BDAR 6 str. 1 skirsnio b punktas), Jūsų pateiktas el. pašto adresas bus naudojamas tam, kad suteiktume Jums informaciją apie tolesnę proceso eigą ir sutarties vykdymą. Trys galimi Jums persiųsti transakcijų el. laiškai, kuriuos Jūs galite gauti registracijos metu, bus išsaugoti pašto dėžutėje. Saugojimo tikslas – užtikrinti, kad informacijos srautas siunčiant šiuos el. laiškus būtų atsekamas, jei siunčiami pasveikinimo ir atšaukimo el. laiškai, jei el. laiškai Jūsų nepasiekė ir Jūs prašote informacijos. Jūsų duomenys, skirti produktų užsakymui, bus ištrinti po 7 metų. 

Apmokėjimo sąlygų įvykdymo tikslais, Volkswagen AG“ perduos Jūsų duomenis Volkswagen Payments S.A.“

Jei, užbaigę registraciją, norite importuoti specialaus leidimo ID.3 1ST siluetą į savo asmeninį Volkswagen We“ profilį, turite galimybę tai padaryti baigę registraciją arba prisijungę prie svetainės ir paspaudę ant „Bendrinti, naudojant Volkswagen We“. 

**Pardavėjo pasirinkimas:** Registruodamiesi dėl specialaus leidimo ID.3 1ST, pasirinkite pageidaujamą pardavėją, iš kurio norėtumėte užsisakyti transporto priemonę. Jei pasirinkote pageidaujamą pardavėją, jis bus apie tai informuotas. Jūsų duomenys bus perduoti pardavėjui, kurį pasirinkote sutarčiai vykdyti (BDAR 6 str. 1 skirsnio b punktas), kuris registracijos metu gali su Jumis susisiekti, kad išsiaiškintų galimus klausimus.

**Volkswagen We“:** Jeigu registracijos proceso metu Jūs paspaudėte mygtuką „Pasidalinti, naudojant Volkswagen We“‘, Jums, kitą kartą prisijungus prie Volkswagen We“, bus parodytas specialaus leidimo ID.3 1ST „We“ garaže. Dėl specialiojo leidimo ID.3 1ST silueto atvaizdavimo Volkswagen We“ garaže ir papildomo su ID.3 1ST susijusios informacijos rodmens, informacija apie Jūsų sutikimą (BDAR 6 str. 1 skirs. a punktas) dėl „Informacijos perdavimo registracijai“ dalijamasi su Volkswagen We“, kai jungiamasi kitą kartą. Kai prisijungsite kitą kartą, Jums sutikus, Jūsų registracijos duomenys bus perduoti Volkswagen We“. Jei Jūsų registracija bus atšaukta, Volkswagen We“ taip pat gaus šią informaciją, kai kitą kartą prisijungsite prie Volkswagen We“ Atšaukus registraciją, Volkswagen We“ nebematysite jokios informacijos apie registraciją.

### f. Kitos paslaugos

Šios paslaugos gali būti naudojamos neprisijungus prie VW ID.

#### i. Konfigūratorius

volkswagen.de konfigūratoriuje turite galimybę konfigūruoti transporto priemonę atskirai pagal savo pageidavimus ir saugoti bei valdyti ją savo Volkswagen ID“ po to, kai konfigūravimas bus baigtas.

#### ii. Bandomasis važiavimas

Jei jus domina viena iš mūsų transporto priemonių, svetainėje galite užsisakyti bandomąjį važiavimą. Šiuo tikslu Volkswagen AG“ renka šiuos asmens duomenis ir perduoda Jūsų pasirinktam partneriui: Pavardė, titulas, kreipinys, el, pašto adresas, gimimo metai; o jei Jūsų pasirinktas serviso partneris pageidauja susisiekti telefonu - ir telefono numeris. Bandomajam važiavimui galima pasirinkti pageidaujamą laiką. Duomenys renkami ir perduodami remiantis sutarties iniciavimo santykiais (BDAR 6 straipsnio 1 skirsnio b punktas), kad suderintu laiku pas pasirinktą partnerį atliktumėte bandomąjį važiavimą. Perduotus duomenis partneris naudos tik kontakto užmezgimu su Jumis tikslu, naudojant Jūsų pageidaujamą serviso kanalą.

Volkswagen AG“ ištrins Jūsų pateiktus asmens duomenis po to, kai juos perduos serviso partneriui. Serviso partneris yra už tolimesnį tvarkymą atsakingas asmuo.

#### iii. Transporto priemonės identifikacinio numerio (VIN) užklausa dėl dyzelinių ir gamtinių dujų variklių

Tikrindami VIN dėl dyzelinių ir gamtinių dujų variklių volkswagen.de svetainėje, turite galimybe pažiūrėti, ar Jūsų transporto priemonei, turinčiai vieną iš aukščiau minėtų variklių, netaikoma atšaukimo kampanija, remontas dirtuvėse arba aplinkosauginė kampanija. Šiuo tikslu Volkswagen AG“ renka šiuos asmens duomenis ir siunčia apdoroti į centrinę Volkswagen AG“ sistemą laikinam palyginimui, kuris yra skirtas tolimesniam paslaugų vystymui: Transporto priemonės identifikacinis numeris (VIN). Naudodamiesi VIN, galėsite gauti informaciją, ar Jūsų transporto priemonei yra taikomos priemonės ir ar jos jau buvo atliktos Jūsų transporto priemonei. 

Duomenys tvarkomi remiantis teisėtu interesu (BDAR 6 str. 1 skirsnio f punktas).

Volkswagen AG“ taip pat turi teisėtą interesą informuoti savo (potencialius) klientus, ar jų transporto priemonei reikia atlikti trūkumų pašalinimą, be kita ko, atsižvelgiant į vadinamąjį dyzelinių transporto priemonių klausimą, ir ar toks trūkumų pašalinimas transporto priemonei jau buvo atliktas. Be to, Volkswagen AG“ taip pat yra suinteresuota veiksmingai teisine gynyba tiek savo naudai, tiek į teismą paduoto pardavėjo naudai. Šis interesas taip pat suteikia galimybę visoms šalims, dalyvaujančioms ginče dėl transporto priemonės, kuriai aktuali dyzelio problema, pateikti informaciją apie būtiną arba jau atliktą programinės įrangos atnaujinimą.

Be to, trečiosios šalys turi teisėtą interesą sužinoti, ar dyzelino problema aktuali jų perkamai transporto priemonei. Teikdama informaciją per internetinį portalą, Volkswagen AG“ vykdo savo įsipareigojimus ir teikia informaciją nesudėtingai ir skaidriai.

Teikdama šią svetainės funkciją, „Adacor Hosting Gmbh“ padeda mums kaip duomenų tvarkytoja. Duomenys bus užtrinti nedelsiant, vos užbaigus Jūsų užklausą.

#### iv. Užklausa dėl kainos pasiūlymo

Jei jus domina viena iš mūsų transporto priemonių, svetainėje galite pateikti užklausą dėl kainos pasiūlymo. Šiuo tikslu Volkswagen AG“ renka šiuos asmens duomenis ir perduoda Jūsų pasirinktam partneriui: Pavardė, titulas, kreipinys, el, pašto adresas; o jei Jūsų pasirinktas partneris pageidauja susisiekti telefonu - ir telefono numeris. Duomenys renkami ir perduodami remiantis sutarties iniciavimo santykiais (BDAR 6 straipsnio 1 skirsnio b punktas), kad pasirinktas partneris pateiktų pasiūlymą. Perduotus duomenis partneris naudos tik kontakto užmezgimu su Jumis tikslu, naudojant Jūsų pageidaujamą serviso kanalą. 

Volkswagen AG“ ištrins Jūsų pateiktus asmens duomenis po to, kai juos perduos partneriui. Serviso partneris yra už tolimesnį tvarkymą atsakingas asmuo.

#### v. Susitarimas dėl konsultacijos laiko

Jei jus domina viena iš mūsų transporto priemonių, svetainėje galite pateikti užklausą dėl konsultacijos laiko. Šiuo tikslu Volkswagen AG“ renka šiuos asmens duomenis ir perduoda Jūsų pasirinktam partneriui: Pavardė, titulas, kreipinys, el, pašto adresas; o jei Jūsų pasirinktas partneris pageidauja susisiekti telefonu - ir telefono numeris. Taip pat yra laisvos formos įvesties laukas. Duomenys renkami ir perduodami remiantis sutarties iniciavimo santykiais (BDAR 6 straipsnio 1 skirsnio b punktas), kad suderintu laiku pasirinktas partneris suteiktų konsultaciją. Perduotus duomenis partneris naudos tik kontakto užmezgimu su Jumis tikslu, naudojant Jūsų pageidaujamą serviso kanalą. 

Volkswagen AG“ ištrins Jūsų pateiktus asmens duomenis po to, kai juos perduos partneriui. Partneris yra už tolimesnį tvarkymą atsakingas asmuo.

#### vi. „myVolkswagen“

Toliau išvardytos skaitmeninės paslaugos ir techninės priežiūros paslaugos yra „myVolkswagen“ klientų zonoje. „myVolkswagen“ sujungia atitinkamus nustatymus ir informaciją apie Jūsų transporto priemonę, skaitmenines paslaugas ir techninės priežiūros paslaugas. Čia iš esmės nurodyti BDAR 6 str. 1 skirsnio b punkto teisiniai pagrindai asmens duomenų tvarkymui. 

Norint naudotis šiomis paslaugomis, būtina prisijungti arba užsiregistruoti Volkswagen ID“. 

#### vii. Žurnalo failai

Jei Jūs „my Volkswagen“ srityje prisijungėte naudodami savo Volkswagen ID, įvykus klaidoms, mes protokoluosime šiuos duomenis:

* Jūsų Volkswagen ID naudotojo vardo forma

* Jūsų transporto priemonės identifikavimo numeris (jei klaida įvyko transporto priemonės konteksto funkcijoje ir anksčiau pridėjote transporto priemonę prie savo Volkswagen“ naudotojo paskyros)

Mes renkame šiuos žurnalo failus remdamiesi teisėtu interesu (BDAR 6 str. 1 skirsnio f punktas), kad galėtume greitai ištaisyti klaidas šiame puslapyje, o klaidos atveju -Jums optimaliai padėti. Šie žurnalo failai saugomi užšifruoti ir automatiškai ištrinami po 30 dienų.

#### viii. Virtualus transporto priemonės garažas

Virtualiame transporto priemonės garaže Jūs turite galimybę išsaugoti savo užsakytas arba jau turimas transporto priemones savo Volkswagen ID“ profilyje, kad galėtume pateikti Jūsų transporto priemonių ir jų įrangos apžvalgą bei pasiūlyti Jums patogią prieigą prie kitų, su transporto priemone susijusių pridėtinę vertę kuriančių paslaugų svetainėje, neidentifikuojant Jūsų transporto priemonės iš naujo. Norėdami identifikuoti savo transporto priemonę, įveskite komisinį numerį (vis dar gaminamų transporto priemonių) arba važiuoklės numerį (VIN; jau turimų transporto priemonių atveju). Tada galėsite savanoriškai įvesti papildomus duomenis apie savo transporto priemonę (transporto priemonės numerį, slapyvardį), o tai padės Jums lengviau identifikuoti savo transporto priemonę vėliau prieinamoje transporto priemonės apžvalgoje. Jei šie duomenys jau yra Volkswagen ID, jie perduodami į transporto priemonės garažą. Jei nuspręsite įvesti šiuos duomenis, jie taip pat bus saugomi Volkswagen ID“. 

Be to, šios transporto priemonės apžvalgoje rodomos Jūsų transporto priemonės gamybos būsenos nuotraukos. Šie vaizdai Jums priskiriami remiantis Jūsų įvestu transporto priemonės identifikavimo numeriu. Jei norite ištrinti arba pakeisti savo duomenis, galite tai padaryti Volkswagen ID“.

#### ix. Mediateka

Jei per savo virtualų transporto priemonių garažą savo Volkswagen ID“ išsaugojote transporto priemones, mediateka naudos ten saugomą VIN arba komisinį numerį, kad įkeltų Jūsų transporto priemonių įrangos charakteristikas ir kad parodytų Jūsų transporto priemonėms tinkamus vaizdo įrašus. Jei norite ištrinti arba pakeisti savo duomenis, galite tai padaryti Volkswagen ID“.

#### x. Navigacijos žemėlapių atsisiuntimas

Navigacijos žemėlapių atsisiuntimo skiltyje, į savo kompiuterį galite atsisiųsti naujausią žemėlapių medžiagą, o paskui atnaujinti navigacijos įrenginį savo transporto priemonėje. Norėdami tai padaryti, naudodami laikmeną (pvz., SD kortelę) turite perkelti atsisiųstus failus į savo navigacijos įrenginį transporto priemonėje. Jei savo transporto priemonę įkėlėte į virtualų transporto priemonės garažą, VIN arba komisinis numeris bus naudojamas Jūsų transporto priemonių įrangos charakteristikoms įkelti, kad būtų galima automatiškai iš anksto pasirinkti tinkamą transporto priemonės modelį ir navigacijos įrenginį atsisiuntimui. Jei norite ištrinti arba pakeisti savo duomenis, galite tai padaryti Volkswagen ID“.

#### xi. Miestų paieška „We“ paslaugoms

Šiuose modeliuose Jums bus pateikta apžvalga apie „We“ paslaugų prieinamumą Jūsų mieste. Kad būtų lengviau ieškoti žemėlapyje, galite įvesti vietą rankiniu būdu arba nustatyti, kad Jūsų vieta būtų automatiškai nustatyta naudojant atitinkamą naršyklės / galinio įrenginio funkciją. Atvaizdavimui žemėlapyje, tokia įvesta / nustatyta vieta bus perduota „Google Inc.“ paslaugai „Google Maps“. Perduota.

Daugiau informacijos apie „Google“ vykdomą duomenų tvarkymą rasite šioje nuorodoje:

https://policies.google.com/privacy?hl=lt

#### xii. Volkswagen Lounge“, įskaitant „Order Status Tracker“

Jei transporto priemonę užsakėte kaip (naujas) klientas, dabartinę užsakymo būseną galite peržiūrėti „myVolkswagen“ srityje. Informacija apie tai pateikiama Jūsų komisiniame numeryje. Šis komisinis numeris bus saugomas Jūsų Volkswagen ID, kai tik įkelsite savo užsakytą transporto priemonę į virtualų garažą „myVolkswagen“ srityje. Paspaudus „Jūsų užsakymo būsena“, Volkswagen“ naudoja išsaugotą komisinį numerį ir rodo dabartinę užsakymo būseną. Naudodami Volkswagen ID“, savo duomenis galite bet kada pataisyti arba ištrinti. 

#### xiii. Pasiūlymų skiltis

Jei pasirinkote ir išsaugojote partnerį registruotoje „myVolkswagen“ srityje, spustelėdami „Jūsų pasiūlymai“.galite pasiekti su partneriu susijusius straipsnius. Jei išsaugojote kelis partnerius kaip pageidaujamus Volkswagen“ partnerius, kad peržiūrėtumėte suasmenintus pasiūlymus, galite perjungti partnerius naudodami filtro parinktį. Be to, Jūsų įvesti partneriai bus išsaugoti Volkswagen ID“. Jūs galite bet kada pakeisti savo įvestų partnerių pasirinkimą. Jei norite ištrinti partnerį arba pakeisti savo pasirinkimą, Jūsų pakeitimai bus išsaugoti Volkswagen ID“. Pasiūlymo srityje Jums tik pateikiama informacija apie prieinamus partnerio produktus. Jokie duomenys jam nebus perduoti. Duomenų tvarkymui taikomas BDAR 6 str. 1 skirs. 1 pastr. b punktas.

#### xiv. Termino rezervavimas internetu

Paspaudę ant „Termino rezervavimas“, Jūs, kaip „myVolkswagen“ zonos su registruotu užsakymu ar esamos transporto priemonės naudotojas, galite patogiai siųsti savo termino pasirinkimą, įskaitant ir susijusį konsultavimą, savo pasirinktam „Volkswage“ partneriui. Norint rezervuoti terminą pas savo pasirinktą Volkswagen“ partnerį, būtina perduoti šiuos duomenis iš Jūsų Volkswagen ID“ per registruotą „myVolkswagen“ zoną Jūsų pasirinktam partneriui. Iškvietę „Jūsų termino rezervavimas“ funkciją, iš „myVolkswagen“ zonos Jūsų Volkswagen“ partneriui bus perduota transporto priemonės markė, modelis, važiuoklės numeris ir iš Jūsų Volkswagen ID“ profilio Jūsų vardas, pavardė, adresas ir el. pašto adresas, kreipinys ir, jei Volkswagen ID“ yra pateiktas, Jūsų  telefono numeris. Duomenis Jūsų Volkswagen“ partneris naudos tik termino rezervavimui ir užsakymo paruošimui atlikti. Volkswagen“ partneris tvarkys el. pašto adresą, kuriuo bus siunčiamas Volkswagen“ partnerio sutarto termino patvirtinimas ir telefono numeris trumpam kontakto užmezgimui.  Jei neišsaugojote savo telefono numerio Volkswagen ID“, Jūsų pasirinktas Volkswagen“ partneris, interneto svetainėje Jūsų paprašys jį pateikti aukščiau nurodytu tikslu. Ankstesni į sąrašą įtraukti duomenys renkami ir perduodami remiantis sutarties iniciavimo santykiais (BDAR 6 straipsnio 1 skirsnio 1 pastr. b punktas), kad būtų suderintas terminas su Jūsų pasirinktu Volkswagen“ partneriu. Termino rezervavime internetu Jūsų nurodyti duomenys nebus saugomi.

#### xv. Paslaugų kuponas

Paspaudę ant „Paslaugų kuponas“ „myVolkswagen“ srityje galite dalyvauti paslaugų kupono kampanijoje Volkswagen“ produktui gauti arba dalyvauti Volkswagen AG“ naudotos Volkswagen transporto priemonės pirkime ir internetu paprasyti kupono. Tam, kad galėtumėte dalyvauti kampanijoje, turite pateikti savo kliento duomenis (šalį, vardą, pavardę, gatvę, namo numerį, pašto kodą, gyvenamąją vietą, el. paštą, pasirinktinai: kreipinį, telefono numerį). Be to, turi būti įkeltas transporto priemonės registracijos liudijimas arba pirkimo kvitas. Šiame kontekste pateikti asmens duomenys nebus saugomi Volkswagen ID“, o bus renkami, tvarkomi ir naudojami tik paslaugų kupono sumos patikrinimui ir išmokėjimui, remiantis BDAR 6 str. 1 skirs. b punktu. Jei duomenų laukai užpildyti iš anksto, ši informacija gaunama iš jūsų saugomų Volkswagen ID“ profilio duomenų, kuriuos, prireikus, bet kuriuo metu galite koreguoti. Pakeitus anksčiau įvestus duomenis“Cash-Back“ kampanijos formoje, Jūsų duomenys nebus atnaujinti ir išsaugoti Volkswagen ID“. Vykdant sutartį, Remiantis BDAR 6 str. 1 skirs. 1 pastr. b punktu, Volkswagen AG“ perduoda pirmiau minėtus klientų duomenis ir informaciją apie produktą Volkswagen Vertriebsbetreuungsgesellschaft mbH“, kad patikrintų pretenzijos teisėtumą dėl paslaugų kupono kampanijos. Duomenys bus saugomi 15 metų.

### g. Duomenų perdavimas

Asmens duomenys bus perduoti trečiosioms šalims tik tuo atveju, jei tai būtina. Pvz., tokiu atveju, kai naudodami „Pardavėjo paieškos“ paslauga ieškote pardavėjo ir jis paskui Jums rodomas „Google Maps“ žemėlapyje. Daugiau informacijos apie „Google“ vykdomą duomenų tvarkymą rasite šioje nuorodoje: https://cloud.google.com/maps-platform/terms/

### h. Automobilių paieška

„Automobilių paieška“ pateikia Volkswagen“ partnerių ir darbuotojų siūlomus naujus, metų ir naudotus automobilius. 

Teikiant užklausą apie transporto priemonę, turite galimybę Volkswagen“ ir (arba) „Audi“ partneriui išsiųsti užklausą el. paštu. Šį el. laišką siunčiate tiesiogiai pasirinktam Volkswagen“ ir (arba) „Audi“ partneriui. Mes netvarkome Jūsų asmens duomenų.

Jūs turite galimybę per svetainę susitarti dėl bandomojo važiavimo. Dėl to tvarkome Jūsų pateiktus kontaktinius duomenis (pavardę, adresą, el. pašto adresą, telefono numerį), o taip pat pageidaujamą transporto priemonės modelį. Mes perduodame Jūsų užklausą dėl bandomojo važiavimo Jūsų pasirinktam Volkswagen“ ir (arba) „Audi“ partneriui, kad ji būtų toliau tvarkoma ir tam, kad būtų atliktas bandomasis važiavimas, (BDAR 6 str. 1 skirsnio b punktas). Šiuo tikslu Volkswagen“ ir (arba) „Audi“ partneris apdoroja Jūsų pateiktus duomenis, kad su Jumis galėtų susisiekti sutartu laiku, tam, kad įgyvendintų sutartį su Jumis arba Jūsų prašymu pateiktas ikisutartines priemones (sutarties inicijavimą).

Per svetainę galite susisiekti su pardavimų konsultantu. Dėl to tvarkome Jūsų pateiktus kontaktinius duomenis (pavardę, adresą, el. pašto adresą, telefono numerį), o taip pat modelį, dė kurio norėtumėte pasikonsultuoti. Mes perduodame Jūsų užklausą Jūsų pasirinktam Volkswagen“ ir (arba) „Audi“ partneriui, kad ji būtų toliau tvarkoma ir būtų užmegztas kontaktas (BDAR 6 str. 1 skirsnio b punktas). Šiuo tikslu Volkswagen“ ir (arba) „Audi“ partneris apdoroja Jūsų pateiktus duomenis, kad su Jumis galėtų susisiekti sutartu laiku, tam, kad įgyvendintų sutartį su Jumis arba Jūsų prašymu pateiktas ikisutartines priemones (sutarties inicijavimą).

Volkswagen“ automobilių paieškoje surinkti duomenys bus perduoti „Audi AG“ tolesniam tvarkymui kaip užsakymo apdorojimo santykių dalis.

Asmens duomenys bus perduoti trečiosioms šalims tik tuo atveju, jei tai būtina. Pvz., tokiu atveju, kai naudodami „HERE Maps“ paslauga ieškote pardavėjo ir jis paskui Jums rodomas žemėlapyje. Daugiau informacijos apie „Here Maps“ vykdomą duomenų tvarkymą rasite šioje nuorodoje:

https://legal.here.com/lt-lt/privacy/policy

## C. „Self Service“ atliekamas asmens duomenų rinkimas, tvarkymas ir naudojimas 

„Self Service“ siūlo galimybę gauti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie mobilumo paslaugas. Įvedus klausimą į įvesties lauką „Jūsų klausimas“, suaktyvinama „Self Service“ ir tada siūlomi atsakymai į Jūsų klausimą. 

Jūsų „Self Service“ nurodyti asmens duomenys „Self Service“ naudojimo trukmei, tvarkomi remiantis BDAR 6 straipsnio 1 skirsnio f punktu, nes turime teisėtų interesų Jums, kaip www.volkswagen.lt/iddirect svetainės naudotojui, teikti kuo geriausias paslaugas ir atsakyti į Jūsų užklausas pagal poreikį.

„Self Service“ galite naudotis nepranešdami mums, kas esate. Kokybei užtikrinti išsaugomas tik sesijos ID. Jei vis tiek nusprendžiate dalytis asmeniniais duomenimis „Self Service“, mes taikome šias apsaugos priemones:  

Kad būtų išvengta asmens duomenų saugojimo, Jūsų įvedamas turinys yra nuskaitomas automatiškai, ieškant asmens duomenų. Tai darant, sistema techniškai atpažįsta tokias skaitmenų sekas, kaip pašto kodai, namo numeriai ir transporto priemonės indentifikacijos numeriai (VIN). Taip atpažinti pašto kodai ir namo numeriai sistemos automatiškai neatšaukiamai paverčiami neatpažįstamais, o tik tada išsaugomi. Sistema techniškai paverčia transporto priemonių VIN pseudoniminiais duomenimis, automatiškai panaikindama paskutinius šešis ženklus. Pagal taip sutrumpintą transporto priemonės VIN galima nustatyti tik seriją, transporto priemonės modelį bei transporto priemonės pagaminimo metus. Todėl nustatyti konkrečią transporto priemonę ir kartu fizinį asmenį (transporto priemonės savininką, valdytoją) nebėra įmanoma. Kiti asmens duomenys, taip pat vardas ir pavardė negali būti automatiškai padaromi neatpažįstamais, todėl jie pilnai išsaugomi. Visas išsaugotas turinys ištrinamas po 100 dienų.

Aukščiau minėtų paslaugų teikimui mes pasitelkiame duomenų tvarkytoją. Duomenų tvarkymą vykdo įmonė „Inbenta Holdings INC“. 

## D. Slapukų ir sekimo įrankių naudojimas

### a. Bendroji informacija

Volkswagen AG“ savo svetainėse naudoja įvairius slapukus. Slapukai yra maži failai su konfigūracijos informacija, kurie išsaugomi Jūsų galiniame įrenginyje. Slapukai paprastai gali būti suskirstyti į tris kategorijas. Yra slapukų, kurie yra būtini svetainės funkcionalumui (vadinamieji funkciniai slapukai), slapukai, kurie padidina apsilankymo svetainėje patogumą, ir, pavyzdžiui, išsaugo Jūsų kalbos nustatymus (vadinamieji komforto slapukai) bei slapukao, kurie sukuria pseudonimizuotą vartotojo profilį (vadinamieji sekimo slapukai).  Šioje svetainėje numatyti tik funkciniai ir sekimo slapukai.

Funkcinių slapukų tvarkymas yra būtinas, kad galėtumėte apsilankyti interneto svetainėje (plg. BDAR 6 straipsnio 1 skirs. b punktą).

Sekimo slapukai nustatomi tik tuo atveju, jei svetainės lankytojas davė jiems sutikimą (BDAR 6 straipsnio 1 skirs. a punktas). Sutikimas duodamas per vadinamąją slapukų reklaminę juostą, kuri turi būti aktyviai spustelėta.

Galite bet kada atšaukti savo sutikimą dėl duomenų pateiktų naudojant slapukus ir sekimo įrankius, tvarkymo, spustelėdami toliau pateiktą nuorodą ir pakeisdami dabartines nuostatas mūsų „Slapukų sutikimo tvarkytuve“:

[Tvarkyti mano slapukų pasirinkimus]

Daugiau informacijos apie mūsų slapukus rasite Slapukų politikoje ir kituose dokumentuose.

* **Smart Signals:** Remiantis pirmiau aprašytu naudojimo įvertinimu, „Smart Signals“ valdo suasmeninto turinio rodymą Volkswagen“ svetainėse. Tam jokie asmens duomenys nėra renkami ir tvarkomi.

* **„Ensighten“:**

„Ensighten“ yra žymių valdymo įrankis ir valdo čia aprašytas žymų integravimą. „Ensighten“ šiuo tikslu nerenka jokių asmens duomenų.

### b. „Adobe Analytics“

Ši svetainė naudoja žiniatinklio analizės paslaugą „Adobe Analytics“, kad įvertintų naudotojų prieigą prie šios svetainės. Duomenys tvarkomi remiantis Jūsų sutikimu (BDAR 6 straipsnio 1 skirsnio a punktas).

Vertinimui naudojami slapukai, kurie įrašomi Jūsų galutiniame prietaise ir per kuriuos renkama informacija, kuri taip pat įrašoma mūsų duomenų tvarkytojo „Adobe Systems Software Ireland Limited“ („Adobe“) serveriuose. Negalima atmesti tikimybės, kad duomenys pasieks ir „Adobe Systems Incorporated“, kurios būstinė yra JAV, todėl buvo sudaryta atitinkama ES standartus atitinkanti duomenų apsaugos sutartis, kaip atitinkama garantija dėl duomenų tvarkymo ne Europos šalyse. Jūs turite teisę gauti informaciją apie šią standartinę sutartį.

Tiesioginė atskiro naudotojo identifikacija „Adobe“ serveriuose saugomoje informacijoje negalima, nes „Adobe Analytics“ naudojama su nustatymais „Before Geo-Lookup: Replace visitor’s last IP octet with 0“ ir „Obfuscate IP-Removed“. Nustatymu „Before Geo-Lookup: Replace visitor’s last IP octet with 0“ užtikrinama, kad prieš šią vadinamąją geolokaciją IP adresas padaromas anonimišku, paskutinius aštuonis IP adreso ženklus pakeičiant nuliais. Apytikrė naudotojo buvimo vieta pridedama prie statistinio sekimo paketo vertinimo, kuriame dar yra visas IP adresas. Prieš įrašant sekimo paketą IP adresas pakeičiamas vienu vieninteliu pastoviu IP adresu – generiniu IP adresu – jeigu konfigūruotas nustatymas „Obfuscate IP –Removed“. Taip šis IP adresas nebeišsaugomas įrašytame duomenų rinkinyje.

### c. „Adform“

Ši svetainė naudoja žiniatinklio stebėjimo įrankį „Adform“. „Adform“ yra paklausos platforma ir yra naudojama kaip įrankis, skirtas programiniam skaitmeninės reklamos vietos pirkimui. „Adform“ naudoja slapukus tam, kad naudotojui būtų rodomi tinkami skelbimai, kad būtų patobulintos kampanijos našumo ataskaitos arba kad naudotojui daug kartų nebūtų rodomi tie patys skelbimai. Naudodama slapuko ID, „Adform“ atseka, kurie skelbimai kurioje naršyklėje buvo išjungti, ir tokiu būdu gali išvengti tų pačių skelbimų daugkartinio rodymo. „Adform“ šį slapuką taip pat naudoja tam, kad suprastų turinį, su kuriuo sąveikavote mūsų svetainėse, kad vėliau galėtumėte siųsti Jums tikslinę reklamą. Be to, naudodama slapuko ID, „Adform“ gali atpažinti taip vadinamas konversijas, susijusias su skelbimų užklausomis. Taip yra, pavyzdžiui, kai naudotojas mato „Adform“ skelbimą, o vėliau naudoja tą pačią naršyklę, kad pasiektų reklamuotojo svetainę ir ką nors ten įsigytų. Duomenys tvarkomi remiantis Jūsų sutikimu (BDAR 6 straipsnio 1 skirsnio a punktas). Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu į ateitį, paspaudę žemiau esančią nuorodą ir pakeisdami dabartines nuostatas mūsų „Cookie Consent Manager“: https://www.volkswagen.lt/lt/Cookie-policy.html

Duomenų tvarkymo pagrindas yra naudotojo duomenys. Apdorojami IP adresai, svetainių URL, anksčiau aplankytos svetainės URL, besireklamuojančios įmonės domenas, „Adform“ slapuko ID, naudotojo programa, laiko žyma ir persiuntimas. Prieiga prie surinktų duomenų suteikiama tik Volkswagen AG“, „Adform A/S“ ir „phd Germany GmbH“. Duomenys saugomi 13 mėnesių. 

Norėdami gauti daugiau informacijos apie „Adform“, apsilankykite https://site.adform.com, o apie „Adform A/S Dänemark“ duomenų apsaugą bendrai: https://site.adform.com/privacy-center/overview

## E. Jūsų teisės

Savo toliau nurodytomis teisėmis Volkswagen AG“ atžvilgiu bet kada galite pasinaudoti neatlygintinai. Daugiau informacijos apie pasinaudojimą savo teisėmis pateikta E skirsnyje.

**Teisė į informaciją:** Turite teisę gauti iš mūsų informaciją (BDAR 15 straipsnis) apie savo asmens duomenų tvarkymą.

Teisė į duomenų ištaisymą: Turite teisę reikalauti, kad mes ištaisytume (BDAR 16 straipsnis) su Jumis susijusius neteisingus arba neišsamius asmens duomenis.

**Teisė į duomenų panaikinimą:** Turite teisę reikalauti panaikinti savo asmens duomenis BDAR 17 straipsnyje numatytomis sąlygomis. Paskui galite reikalauti, pvz., kad Jūsų duomenys būtų ištrinti, jeigu jie nebereikalingi tiems tikslams, kuriais buvo renkami. Be to, galite reikalauti panaikinti, jei Jūsų duomenis naudojame remdamiesi Jūsų sutikimu, o Jūs jį atšaukiate.

**Teisė apriboti tvarkymą:** Turite teisę reikalauti apriboti savo duomenų tvarkymą BDAR 18 straipsnyje numatytomis sąlygomis. Pavyzdžiui, tuo atveju, jeigu norite užginčyti savo duomenų tikslumą. Tuo laikotarpiu, kai tikslumas tikrinamas, turite teisę prašyti apriboti duomenų tvarkymą.

___

**Teisė nesutikti:** Jei tvarkymas grindžiamas viršesniu teisėtu interesu, turite teisę nesutikti, kad Jūsų duomenys būtų tvarkomi. Nesutikimas galimas, jei panaudojimas tenkina viešąjį interesą arba priskirtinas teisėtam Volkswagen AG” ar trečiųjų asmenų interesui. Nesutikimo atveju prašome informuoti mus apie priežastis, dėl kurių prieštaraujate duomenų tvarkymui.

Be to, turite teisę prieštarauti, kad Jūsų duomenys būtų tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais. Tai taikoma ir profiliavimui, jei tai susiję su tiesiogine reklama.

___

**Teisė perduoti duomenis:** Jei duomenys tvarkomi remiantis sutikimu arba vykdant sutartinius įsipareigojimus, kuriais remiantis naudojamas automatinis duomenų tvarkymas, turite  teisę gauti savo duomenis struktūruotu, paplitusiu ir lengvai nuskaitomu formatu bei perduoti juos kitiems duomenų naudotojams.

Teisė atsisakyti: Jeigu duomenys tvarkomi remiantis jūsų sutikimu, turite  teisę bet kada nemokamai atšaukti savo sutikimą dėl duomenų tvarkymo ateityje.

**Teisė pateikti skundą:** Be to, turite teisę pateikti skundą priežiūros institucijai (pvz., Žemutinės Saksonijos žemės duomenų apsaugos pareigūnui) dėl to, kaip tvarkome Jūsų duomenis. 

## F. Asmuo kontaktams

**Asmuo kontaktams dėl naudojimosi savo teisėmis**

Jūsų teisių įgyvendinimo kontaktiniai asmenys ir tolesnė informacija nurodyti šioje interneto svetainėje https://datenschutz.volkswagen.de. 

**Duomenų apsaugos pareigūnas**

Mūsų duomenų apsaugos pareigūnas yra Jūsų asmuo kontaktams su duomenų apsauga susijusiais klausimais:

Volkswagen AG“ duomenų apsaugos pareigūnas

Berliner Ring 2, 38440 Volfsburgas

datenschutz@volkswagen.de

*Versija: 2019 m. lapkričio mėn.*