Mėlynos „VW ID.4“ transporto priemonės vaizdas iš šono, galima matyti du kalbančius žmones galinėje „VW ID.3“ dalyje
1,4

Mobilusis saugumas Jūsų pusėje

2.
ID.4 Pro Performance: Elektros energijos sąnaudos, kWh/100 km: kombinuotos emisijos 16,0-14,8; CO₂ emisijos, g/km: kombinuota 0; efektyvumo klasė: A+++. ID.4 Pro Performance 4MOTION: Elektros energijos sąnaudos, kWh/100 km: kombinuotos emisijos 17,2-15,7; CO₂ emisijos, g/km: kombinuota 0; efektyvumo klasė: A+++.
3.
ID.3 Pro Performance: Elektros energijos sąnaudos, kWh/100 km: kombinuotos emisijos 13,5-12,9; CO2 emisijos, g/km: kombinuota 0; efektyvumo klasė: A+++. ID.3 Pro / Pro S (4 ir 5 durų): Elektros energijos sąnaudos, kWh/100 km: kombinuotos emisijos 13,7-13,1; CO2 emisijos, g/km: kombinuota 0; efektyvumo klasė: A+++.

Mobilusis saugumas Jūsų pusėje

Važiuojant nuleido automobilio padangą? Aktyvavus techninės pagalbos iškvietimo skambutį5 Jūsų „ID.“ automobilyje, pagalba jau bus pakeliui. Net jei Jūsų elektromobilis užregistruos nelaimingą atsitikimą, Jumis bus visiškai pasirūpinta. Mobilusis saugumas gali būti toks patogus.6

Skambinimo skubios pagalbos numeriu paslauga Jūsų „ID.“ automobilyje 

Jei Jūsų „ID.“ užregistruoja rimtesnį eismo įvykį, pagalba automatiškai iškviečiama per skambinimo skubios pagalbos numeriu sistemą „eCall“, kuri yra privaloma Europos Sąjungoje, o visi svarbūs duomenys perduodami artimiausiam bendrajam pagalbos centrui. Be to, Jūsų transporto priemonėje esančiu SOS mygtuku galite rankiniu būdu paskambinti pagalbos centrui. Tuomet skambučių centras Jus aptarnaus asmeniškai5. Šia paslauga galite naudotis ir tada, jei nesate aktyvavę „We Connect“. Todėl nelaimės atveju Jums bus suteikta pagalba.

Vaizdas iš apačios į „VW ID.4“ elektromobilio su panoraminiu stikliniu stogu prietaisų skydelį, vairuotojo sėdynėje sėdintis vyras naudojasi viršutinėje konsolėje esančiais valdikliais
Vaizdas pro šoninį „VW ID.3“ langą į moterį, naudojančią išmanųjį telefoną

Techninės pagalbos iškvietimo skambutis6 Jūsų „ID.“ 

Gedimo atveju savo „ID.“ bet kuriuo metu galite suaktyvinti pagalbos kelyje paslaugą 5. Daugelyje Europos šalių. Vieno mygtuko paspaudimu būsite automatiškai sujungtas su skambučių centru, kuris Jums pateiks konkrečias veiksmų rekomendacijas arba atsiųs Volkswagen“ serviso darbuotojus. Jei esate sudaręs „We Connect“ sutartį, Jūsų transporto priemonės duomenys bus perduoti automatiškai.

„Travel Assist“ su duomenimis iš daugybės šaltinių Jūsų „ID.“ automobilyje 

Pasirenkama „Travel Assist“ su duomenimis iš daugybės šaltinių 7 gali nuolat nukreipti Jūsų „ID.“ į eismo juostos vidurį arba į pageidaujamą liniją, automatiškai išlaikant nustatytą greitį ir atstumą iki priekyje važiuojančių transporto priemonių8. Be to, „Travel Assist“ stebi aplinkinį eismą ir, Jums pageidaujant, padeda persirikiuoti greitkelyje. Kartu su „We Connect“ ir atitinkamu papildomu susitarimu dėl duomenų iš daugybės šaltinių, taip pat galima naudoti užmiesčio keliuose, kuriuose yra tik viena eismo juosta.9

„VW ID.5“ automobilyje esančio važiavimo asistento „Travel Assist“ schema

Jus taip pat gali sudominti

Volkswagen teisės atsisakymas Volkswagen

1.
Norint naudotis „We Connect“ ir „We Connect Plus“ paslaugomis, skirtomis „ID.“ šeimai, Jums reikės Volkswagen ID“ naudotojo paskyros, o „We Connect“ / „We Connect Plus“ turėsite įvesti naudotojo vardą ir slaptažodį. Be to, turite internetiniu būdu su Volkswagen AG” sudaryti atskirą „We Connect“ / „We Connect Plus“ sutartį. „We Connect ID. šeima“ sutartis nėra apribota trejiems metams. „We Connect Plus“ paslaugos pradžioje suteikiamos trejiems metams, vėliau jas galima prasitęsti už papildomą mokestį. Po transporto priemonės perdavimo, turite 90 dienų grąžinti transporto priemonę apsilankius myvolkswagen.net arba naudojant „We Connect ID.“ taikomąją programą (galima atsisiųsti iš „App Store“ arba „Google Play Store“) ir naudotis „We Connect Start“ paslaugomis visą sutartą nemokamą terminą. Užsiregistravus vėliau, nemokamo laikotarpio trukmė sutrumpėja. Kai kurios „We Connect“ / „We Connect Plus“ mobiliosios prijungtinės paslaugos gali būti valdomos tik naudojant „We Connect ID.“ taikomąją programą. Jei norite naudoti nemokamą taikomąją programą, Jums reikia išmaniojo telefono su tinkama „iOS“ arba „Android“ operacine sistema ir SIM kortelės su aktyvinta duomenų parinktimi arba galiojančia ar atskirai sudaryta mobiliojo ryšio sutartimi tarp Jūsų ir mobiliojo ryšio paslaugų teikėjo. Priklausomai nuo mobiliojo telefono tarifo ir jeigu internetinėmis paslaugomis naudojamasi užsienyje, jos gali kainuoti papildomai (pvz., tarptinklinio ryšio mokestis).Mobiliosios prijungtinės paslaugos teikiamos sutartą sutarties galiojimo laikotarpį ir sutarties galiojimo laikotarpiu gali būti keičiamos. Į „We Connect“ ir „We Connect Plus“ paketus įtrauktos paslaugos gali skirtis priklausomai nuo šalies. Galimybė jomis naudotis taip pat priklauso nuo transporto priemonės modelio, įrangos ir įdiegtos programinės įrangos versijos. Tai taikoma ir trečiųjų šalių paslaugų teikėjų paslaugoms. Daugiau informacijos rasite adresu www.connect.volkswagen-we.com ir pas savo Volkswagen“ partnerį. Taip pat atkreipkite dėmesį į šiuo metu galiojančias „ID. šeima“ skaitmeninių paslaugų bendrąsias sąlygas.
4.

Nurodytos sąnaudų ir emisijos vertės buvo nustatytos taikant teisės aktais reglamentuojamus matavimo metodus. Nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. tam tikrų naujų automobilių tipai patvirtinami taikant visame pasaulyje darniai galiojančią lengvųjų automobilių ir mažo svorio krovininių automobilių patikros procedūrą (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure, WLTP), pagal kurią realistiškiau pamatuojamos degalų sąnaudos ir CO2 emisijos vertės. Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. WLTP palaipsniui pakeis naująjį Europos važiavimo ciklą (NEDC). Dėl realistiškų bandymų sąlygų pagal WLTP išmatuotos degalų sąnaudų ir CO2 emisijų vertės daugeliu atveju yra didesnės nei tos, kurios buvo gautos pagal NEDC. Todėl nuo 2018 rugsėjo 1 d. transporto priemonių apmokestinimas gali atitinkamai keistis. Išsamesnės informacijos apie WLTP ir NEDC skirtumus rasite adresu www.volkswagen.de/wltp.

Šiuo metu vis dar galioja prievolė skelbti NEDC vertes. Naujų transporto priemonių, kurių tipas patvirtintas pagal WLTP, NEDC vertė išvedama iš WLTP vertės. WLTP vertės gali būti nurodomos papildomai iki jų privalomo taikymo datos. Ten, kur NEDC vertės pateikiamos kaip diapazonai, jos nėra susijusios su konkrečia transporto priemone ir nėra pasiūlymo dalis. Jos skirtos tik skirtingų tipų transporto priemonėms palyginti. Naudojant papildomą įrangą ir priedus (papildomai montuojamas dalis, dėl padangų formato ir t. t.) gali pasikeisti svarbūs transporto priemonės parametrai, pvz., svoris, pasipriešinimas riedėjimui ir aerodinamika. Taip pat transporto priemonės degalų sąnaudų, elektros energijos sąnaudų, CO2 emisijos ir našumo vertėms įtakos gali turėti klimato ir eismo sąlygos bei individualus vairavimo stilius.

Daugiau informacijos apie oficialias naujų lengvųjų automobilių degalų sąnaudas ir oficialias, specifines CO2 emisijos vertes rasite žinyne „Naujų lengvųjų automobilių degalų sąnaudos, CO2 emisijos vertės ir elektros energijos sąnaudos“, kurį galite nemokamai gauti visose prekybos vietose ir iš DAT „Deutsche Automobil Treuhand GmbH“, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen (www.dat.de/co2).

Transporto priemonės efektyvumo klasė vertinama pagal CO2 emisijas, atsižvelgiant į transporto priemonės masę. Transporto priemonės, kurios atitinka vidurkį, priskiriamos D klasei. Transporto priemonės, kurios yra geresnės negu šiandieninis vidurkis, priskiriamos A+++, A++, A+, A, B arba C klasėms. Transporto priemonės, kurios yra blogesnės negu vidurkis, priskiriamos E, F arba G klasėms. Čia pateikti duomenys susijusios su atitinkamu pasirinkto modelio ir jo standartinės įrangos EG tipo patvirtinimu pagal Direktyvą 2007/46/EB. Konfigūravimo metu jūsų pasirinkta specialioji įranga gali turėti tokį poveikį, kad jūsų konfigūruotas modelis dėl pasirinktos įrangos atitiks kitą patvirtintą tipą, negu atitiktų be pasirinktos specialiosios įrangos. Dėl to galimi jūsų konfigūruoto modelio duomenų nuokrypiai. Pateiktos CO2 vertės nurodo vertes, kurios buvo nustatytos transporto priemonės tipo patvirtinimo metu.

5.
Tik ID. modeliams, kurie yra su bent 3.0 programinės įrangos versija.
6.
Mobiliosios „We Connect“ internetinės prijungtinės paslaugos naudoja 2G/3G/LTE mobiliojo ryšio tinklus. Nuo 2020 m. tinklo teikėjai palaipsniui išjungia 2G/3G judriojo ryšio tinklus. Nuo to momento mobiliosios internetinės paslaugos gali suprastėti.
7.
Pasirenkama speciali įranga „ID.“ modeliams, kuriuose įdiegta bent 3.0 programinė įranga, buvo pristatyta.
8.
Sistemos ribose.
9.
Pagalbinė vairavimo funkcija „Travel Assist su duomenimis iš daugybės šaltinių“ gali būti naudojama tik sistemos ribose ir neviršijant maksimalaus transporto priemonės greičio. Tik vairuojantis asmuo yra atsakingas už apdairų, atsakingą vairavimą ir visada turi būti pasirengęs įjungti pagalbinę funkciją. Kai funkcija įjungta ir norima atgauti transporto priemonės kontrolę, tereikia atlikti kokį nors vairavimo veiksmą. Pagalbinę funkciją galima bet kada įjungti ir išjungti paspaudus daugiafunkcinio vairo mygtuką. Norėdami pirmą kartą įjungti paslaugą „Travel Assist su duomenimis iš daugybės šaltinių“, turite turėti Volkswagen ID“ naudotojo paskyrą ir galiojančią „We Connect“ sutartį (daugiau informacijos rasite čia: https://www.volkswagen.lt/lt/sujungiamumas-ir-mobiliosios-paslaugos/sujungiamumas/we-connect/aktyvavimo-instrukcija.html). Be to, reikia sudaryti atskirą sutartį dėl duomenų iš daugybės šaltinių, t. y. dalijimosi internetiniais duomenimis. Pristačius transporto priemonę, turite 90 dienų, kad aktyvuotumėte „Travel Assist su duomenimis iš daugybės šaltinių“ internetinę funkciją. Pasibaigus šiam laikotarpiui, pradinis naudojimosi internetine dalimi laikotarpis prasideda automatiškai. Pasibaigus pradiniam naudojimosi laikotarpiui, turite galimybę pratęsti terminą už tam tikrą mokestį.Internetinė „Travel Assist“ funkcija veikia šiose šalyse: Belgijoje, Bulgarijoje, Danijoje, Vokietijoje, Estijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Šiaurės Airijoje, Airijoje, Italijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Liuksemburge, Maltoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Ispanijoje, Čekijoje, Vengrijoje ir Kipre. „Travel Assist“ su duomenimis iš daugybės šaltinių“ internetinė funkcija gali būti naudojama tik mobiliojo telefono tinklo aprėpties ribose ir su atitinkamais privatumo nustatymais, ją bet kada galima išjungti „We Connect ID.“ taikomoje programoje ir apsilankius „myVolkswagen“. Internetinėmis funkcijomis, t. y. naudoti duomenis iš daugybės šaltinių, galima dėl transporto priemonėje integruoto interneto ryšio. Volkswagen AG“ padengia su tuo susijusias tinklo duomenų perdavimo išlaidas Europoje. Priklausomai nuo mobiliojo telefono tarifo ir jeigu internetinėmis paslaugomis naudojamasi užsienyje, jos gali kainuoti papildomai (pvz., tarptinklinio ryšio mokestis). Paslaugomis galima naudotis suderintą sutarties galiojimo laiką. Per šį laiką gali būti atliekami turinio pakeitimai arba nutraukiamas paslaugų naudojimas. Daugiau informacijos rasite adresu www.connect.volkswagen-we.com ir pas savo Volkswagen“ partnerį. Informaciją apie mobiliojo ryšio tarifus gausite iš mobiliojo ryšio paslaugų teikėjo.