Perėjimas prie elektrinio mobilumo

Faktai, o ne įsitikinimai

Elektrinis mobilumas pakeis mūsų gyvenimą. Daug dalykų taps paprastesni, pažangesni ir darnesni. Nepaisant to, vis dar turime daug įsitikinimų, kurie jau paseno ir tapo neteisingi. Taip nutiko dėl milžiniškos technologinės pažangos, kuri įvyko nuo tos dienos, kai gatvėse pasirodė pirmieji elektromobiliai. Mes norėtumėme paneigti populiariausius neteisingus įsitikinimus apie elektrinį mobilumą. Faktai kalba patys už save: mobilumo ateitis yra elektrinė.

Icons für richtig und falsch
Įsitikinimas:

Kas bus, jei aš sustosiu išsekus baterijai? 

Faktai:

Tavo elektromobilis laiku tave perspėja.

Paprastai, jei atkreipiate dėmesį į automobilio įspėjimus, iki galo neiškrausite savo elektromobilio baterijos, nes būsite gerokai iš anksto perspėti apie būtinybę ją įkrauti. Be to, elektromobilis pats persijungs į energiją taupantį režimą. Beje, įkrovimo stotelių tinklas kas metus arba du išauga eksponentiškai, todėl jūsų automobilio navigacijos sistema visada parodys jums kelią iki artimiausios stotelės. Ir dar –turite galimybę išsikviesti Volkswagen avarinę tarnybą numeriu 0800-VWSERVICE arba 0800-897378423. Volkswagen“ jums suteikia mobilumo garantiją, tad pagalbos sulauksite ne ilgiau, nei po valandos. 

Illustration of a smartphone, that displays the logo of the breakdown services that are being called at this moment
Illustration of a smartphone, that displays the logo of the breakdown services that are being called at this moment
Įsitikinimas:

Baterija netarnauja ilgai.

Faktai:

Liksi nustebintas, kaip ilgai ji tarnauja.

Baterijos tarnavimo laikas priklauso nuo to, kaip dažnai ji iškraunama ir įkraunama. Paprastai jūs savo elektromobilį galite įkrauti tūkstančius kartų, iki kol pradės mažėti baterijos talpa. Beje, Volkswagen“ užtikrina, kad po 8 metų arba 160 000 km efektyvi baterijos talpa bus ne mažesnė, nei 70 %.

The MEB chassis with an 8 year warranty
The MEB chassis with an 8 year warranty
Įsitikinimas:

Įkrovimas trunka per ilgai.

Faktai:

Sparčiojo įkrovimo stotelės tavo bateriją papildo ypač greitai.

Kiek laiko reikės visiškai įkrauti elektromobilį, priklauso nuo įkrovimo stotelės. Įkraunant AC būdu 11 kW galios „Wallbox“ įkrovikliu namuose arba darbe elektromobilis visiškai įkraunamas per 5–8 valandas. Priklausomai nuo jūsų vairavimo būdo, pilnai įkrauti automobilį jums užtektų vieną ar du kartus per savaitę, arba trumpai kas kasdien. IONITY greitojo įkrovimo stotelėse elektromobilio bateriją iki 80% įkrauti prireiks maždaug 30 minučių.

Illustration of an electric vehicle
Illustration of an electric vehicle
Įsitikinimas:

Elektromobiliai yra brangesni.

Faktai:

Visiškai priešingai – dėl skatinimo išmokų ir mokesčių lengvatos.

Elektromobiliai šiandien vis dar laikomi brangiais. Pirkimo kaina šiandien iš tiesų yra šiek tiek didesnė nei įsigyjant benzininį ar dyzelinį automobilį. Taip yra dėl brangios baterijų gamybos. Tačiau skatinimo išmokos, mažesni mokesčiai, mažesnės sąnaudos bei mažesnis techninės priežiūros poreikis iš dalies arba visai kompensuoja patirtas didesnes išlaidas.

Money is being put into an electric car like into a piggy bank
Money is being put into an electric car like into a piggy bank
Įsitikinimas:

Elektromobiliai gali įveikti tik trumpus atstumus.