Įkrovimas ir ridos atsarga

Kaip toli aš galiu nuvažiuoti?

Elektra leidžia Tau judėti toliau.

Kalbant apie elektromobilumą savaime iškyla klausimas dėl nuvažiuojamo atstumo. Kiek kilometrų įveiksiu viena akumuliatoriaus įkrova?
Kaip pasiruošti ilgoms išvykoms? Kur paskui įkrausiu automobilį ir kiek laiko tai truks? Jei ryžotės pasirinkti elektromobilumą, per trumpą pertrauką savo elektromobilį įkraukite įkrovimo stotelėje. Tam, kad galėtumėte vykti toliau, jums užteks įkrauti 20 minučių.  

 

Kasdien važiuojantis į darbą ir atgal žmogus.

Kasdien įveikiate daug trumpų atstumų? Rytais vežate vaikus į mokyklą, tada važiuojate į biurą, o vakare judate link prekybos centro. Jeigu kasdien savo elektromobiliu įveikiate vidutinio kasdien važinėjančio į darbą asmens nuvažiuojamą 50 km atstumą, automobilį įkrauti pakanka vieną ar du kartus per savaitę (priklausomai nuo akumuliatoriaus dydžio). Ir geriausia tą daryti namuose naktį naudojant „Wallbox“ įkroviklį. Taigi ryte įlipate į savo įkrautą elektromobilį ir dieną pradedate kupini energijos.

Greitai nuvežti vaikus į mokyklą, o tada – į darbą.

Vis labiau plečiama viešųjų įkrovimo stotelių infrastruktūra, pvz., prekybos centrų stovėjimo aikštelėse. Na, jeigu darbdavys darbuotojams siūlo galimybę įkrauti savo elektromobilius, tai puikus sprendimas. Ilgos stovėjimo valandos prie biuro gali būti efektyviai panaudotos, o kasdien važiuodami įprastinį atstumą į darbą automobilį įkrausite 1–2 kartus per savaitę.

Illustration of a house with a garage in the middle, around it there is a route that connects office, school and supermarket

Savaitgalio išvykos ir trumpos atostogos.

Apie porą kartų per metus elektromobiliu išvykstate į tolesnes išvykas. Kur bevyktumėte – lankyti gimines ar draugus, susipažinti su nauju miestu ar trumpoms šv. Velykų arba rudens atostogoms link jūros ar ežerų. Su ID. Neo dėl didesnio akumuliatoriaus greitkelyje nuvažiuosite apie 400 km.² Reikia daugiau informacijos apie realų nuvažiuojamą atstumą? Tuomet paspauskite ant „WLTP“.

Daug vidutinio atstumo tikslų pasieksite papildomai neįkraudami akumuliatoriaus. Ir netgi tuomet, kai energijos neužteks, galite 15–30 minučių stabtelėti greitojo įkrovimo 100–125 kW galios stotelėje, kad papildomai įsikrautumėte apytiksliai 180–320 km realiam atstumui. Tai neturėtų paveikti jūsų vairavimo, kadangi ir šiandien paprastai sustojate vienai kitai pertraukai.

Dvi dienas trunkantis giminių lankymas arba trumposios atostogos.
Illustration of a house with a garage in the middle, around it there is a route that connects office in another town, house in another town

Atostogautojas.

Ar žinojote, kad norėdami nuvažiuoti apie 1 000 km atstumą elektromobilį turėsite įkrauti tik tris ar keturis kartus? Sustoję 30-čiai minučių greitojo įkrovimo 100–125 kW galios stotelėje automobilį įkrausite iki 80 %. Taip galima įveikti ir didesnius nuotolius. Ir jei rimtai – nieko neprarasite, jei ištiesite kojas, užkąsite arba išgersite karštos kavos.

Sustoti pertraukai važiuojant didesnį atstumą ir įkrauti.
Illustration of a house with a garage as the starting point of a route. Along the route are 3 charging stations: one is surrounded by trees, one is next to a restaurant, one is surrounded by mountains. The finish of the route is a hotel by the beach.

Didelė ridos atsarga. Didelis lankstumas.

Elektromobilį jau vairuojate arba galvojate jį įsigyti? Labai gerai. Nes žinote, kad elektromobiliu galite nuvažiuoti didesnius atstumus, nei manėte anksčiau. Nesvarbu, kur jums reikia važiuoti – tai trumpos atkarpos ar tolimi atstumai, važinėjate kasdien ar išvykstate į kelionę – nuo šio momento esate lankstūs kaip ir važiuodami benzinu ar dyzeliu varomu automobiliu. Ypač praktiška tai, kad navigacijos prietaisas jums greitai ir patogiai parodys artimiausią įkrovimo stotelę. Kadangi kaskart daugėja viešųjų įkrovimo stotelių,

Illustration of a smartphone with a position needle that points towards a charging station on a map