Įkrovimas ir ridos atsarga

Kur aš galiu įkrauti?

Elektromobilumas vis daugiau palies mūsų kasdienybę. Netrukus ir jūsų. Tuomet atsikratysite savo senų įpročių ir pastebėsite, kad daug kas tapo paprasčiau. Pvz., elektromobilį galėsite įkrauti eidami miegoti, dirbdami arba apsipirkdami. Daugybė pakeliui esančių įkrovimo stotelių arba galimybė įkrauti namuose jums visuomet tiekia elektros energiją. Ir jeigu pirmenybę teikiate atsinaujinančiai energijai, tai į ateitį vykstate ypač tvariai ir be emisijos. Skamba gerai? Taip ir yra.

Vehicle is charged in the car park of a supermarket

Papildymas namuose

Jums miegant jūsų elektromobilis įsikrauna.

Įsivaizduok, rytais Tu įlipi į savo elektromobilį ir kupinas energijos startuoji į savo dieną. Tuo metu, kai Tu ilsiesi per naktį, Tavo automobilis taip pat įsikrauna. Viskas, ko Tau tam reikia, tai pasirinktinis įkrovimo iš elektros tinklo kabelis. Jis suteikia Tau galimybę įkrauti nuo bet kurio naminio elektros kištukinio lizdo su įžeminimu.

  1. Įkrovimas kištukiniame lizde: namuose įkrauti elektromobilį daug paprasčiau, nei įsivaizduojate. Įkrovimo kabelį jungiate į lizdą, o kištuką – į savo automobilį. Pasukate automobilio raktelį ir įkrovimas prasideda.
  2. Įkrovimas nuo sieninės įkrovimo stotelėsJei Tu turi nuosavą namą su garažu arba pastoge, paprasčiausiai įrengti pasirinktinę sieninę įkrovimo stotelę. Įkrovimo procesas lygiai toks pat paprastas, tačiau daug komfortiškesnis ir greitesnis, nei nuo naminio elektros kištukinio lizdo: tiesiog išimk kištuką, įkišk jį, užrakink automobilį, vėl atrakink – baigta. Ir kadangi įkrovimo galia yra ženkliai didesnė (šiuo metu iki 11 kW vietoje 2 kW), iškrautas Tavo elektromobilio akumuliatorius bus vėl visiškai įkrautas jau per 5–8 valandas. Energija, žinoma, paimama iš namų tinklo, ir už ją įprastai atsiskaitoma su Tavo elektros tiekėju. Patogiau ir greičiau, kaip Tu ir nori.
Close-up shot of a charging cable with a Mennekes connector (Type 2) that is being plugged into the ID. Buzz

Jei Tu neturi nuosavo namo, o esi nuomininkas arba busto savininkų bendrijos narys ir statai savo automobilį gatvėje prie namo, įkrovimas kol kas atrodo sudėtingesnis, nes viešoji įkrovimo infrastruktūra tikriausiai yra dar ne visuose gyvenamuosiuose kvartaluose. Todėl paprasčiausias sprendimas yra įkrauti prie Tavo darbovietės, jeigu ten yra atitinkama įkrovimo infrastruktūra parkavimo vietose. Šiuo atveju yra privalumas, kad Tu, vidutiniškai važinėdamas į darbą ir atgal (pavyzdžiui, nuvažiuodamas maždaug bendrąjį 50 km atstumą per dieną), turėsi krauti maždaug 5–8 valandas tik vieną kartą per savaitę.1 Tai Tau geriausiai daryti darbo metu priešpiet arba popiet.

Tu esi busto savininkų bendrijos narys su nuosavu garažu? Tuomet, kad Tu galėtumei įrengti sieninę įkrovimo stotelę, Tau reikia visų savininkų sutikimo. Tačiau ir čia juntami pokyčiai. Galų gale teisės aktų leidėjai šiuo metu siūlo pakeitimus, dėl kurių Tau bus lengviau pasinaudoti įkrovimo bendrijos teritorijoje galimybių privalumais.

Įkrovimas prie darbovietės.

Kol dirbate, jūsų elektromobilis įsikrauna.

Vis daugiau darbdavių palaipsniui pasirūpina savo automobilių parko ir tarnybinių automobilių įkrovimo galimybėmis. Jie įrengia naują infrastruktūrą ir taip pat savo darbuotojams siūlo galimybę elektromobilį arba hibridinį automobilį įkrauti įmonės stotelėje. Taip ir keičiasi mobilumas. 

Charging station in front of an office building

Apsipirk, kol įsikrauna automobilis.

Ramiai rinkitės pirkinius. Jūsų elektromobilis jau įsikrauna.

Laikas – pinigai. Kodėl jo neišnaudoti kažkuo užsiimant? Pavyzdžiui, apsiperkant. Vis daugiau prekybos centrų sėkmingai įrengia įkrovimo infrastruktūrą. Pasinaudodami nemokamomis arba iš dalies nemokamomis įkrovimo stotelėmis ne tik patenkinsite dienos energijos poreikį, bet ir efektyviai išnaudosite įkrovimui skirtą laiką.

Vehicle is charged in the car park of a supermarket

Greitkelyje.

Kita išvyka įkrovimui.

Važiuodami tolimus atstumus elektromobilį įkrausite greta greitkelio. Gera žinia ta, kad per artimiausius dvejus metus daug kas pasikeis. Atnaujinama greitojo įkrovimo infrastruktūra. Bendra koncerno Volkswagen“ ir kitų automobilių gamintojų įmonė IONITY plečia įkrovimo infrastruktūrą. Taip pat ir elektros energijos tiekėjai intensyviai investuoja į greitojo įkrovimo stotelių įrengimą greitkeliuose, kadangi artimiausiu metu daugelyje greitkelio poilsio stotelių bus pasirūpinta galimybe įkrauti elektromobilį.

WeCharge App