Efektyvu, taupu, tvaru: ID.3 stabdžių sistema

Su ID.3 galite mėgautis vairavimu be jokios įtampos praktiškai bet kokioje kelionėje. Taip yra dėl pažangios stabdžių sistemos su integruotu būgniniu stabdžiu ant galinės ašies. Sužinokite, kokiais privalumais ji pasižymi.

Iliustracijoje paryškinti ID.3 būgninio stabdžio komponentai.

ID.3 konstrukcija paremta moduline elektrinės pavaros matrica (MEB). Ši novatoriška platforma specialiai sukurta elektriniams automobiliams ir užtikrina išskirtinai efektyvų vairavimą, kurį įgalina pažangiosios elektrotechnikos funkcijos. Puikus to pavyzdys – ID.3 stabdžių sistema. Palyginti su tradiciniais automobiliais, kurie varomi vidaus degimo varikliais, ID.3 priekinis ir galinis stabdžiai naudojami ne tik automobiliui lėtinti, bet ir energijai rekuperuoti.

ID.3 stabdžių sistema
ID.3 stabdžių sistema

Energijos atkūrimas apsaugo stabdžius 

"Rekuperacijos metu stabdymo kinetinė energija paverčiama elektros energija. Dėl to gerokai pailgėja galimas nuvažiuoti atstumas. O kadangi didžioji dalis stabdymo energijos neperduodama stabdžių sistemos komponentams, jie mažiau dėvisi. 

Be to, rekuperacijos technologija leidžia integruoti į stabdžių sistemą itin pažangius būgninius stabdžius, montuojamus ant galinės ašies. ID.3 taip pat pasižymi tradiciniais diskiniais stabdžiais priekyje."

Energijos atkūrimas rekuperacijos būdu
Energijos atkūrimas rekuperacijos būdu

Forma atitinka turinį: būgninis stabdys

Būgninis stabdys taip vadinamas dėl cilindro formos korpuso, kuris puikiai apsaugo viduje esančius komponentus nuo šalčio, drėgmės ir korozijos. Be to, jis nesukuria liekamojo stabdymo momento, todėl suvartojama mažiau energijos. Būgninių stabdžių sistema taip pat padeda apsaugoti aplinką: stabdžių dulkės negali prasiskverbti pro uždarą sistemą, todėl gerokai sumažėja kietųjų dalelių išmetimas. 

28 x 52 cm būgninis stabdys (11 col.), įskaitant lengvąjį stabdžių būgną
28 x 52 cm būgninis stabdys (11 col.), įskaitant lengvąjį stabdžių būgną

Trys komponentai, daugybė privalumų

Dėl energiją taupančios ir tvarumą užtikrinančios ID.3 stabdžių sistemos šių modelių techninės apžiūros intervalai pailgėja iki dvejų metų. Tačiau svarbiausia štai kas: dėl pažangios konstrukcijos automobilis stabdomas švelniai, tačiau optimalia atsako delsa, tad trys komponentai užtikrina kur kas didesnį efektyvumą ir mobilumą.