Akumuliatorius su sistema

Elektrą paverčia mobilumu. Iš pirmo žvilgsnio paprastai atrodantys dalykai iš tikrųjų yra sudėtingi. Todėl sukūrėme aiškų ir suprantamą pristatymą apie modulinės elektrinės pavaros matricos (MEB) akumuliatoriaus sistemą. Juk turėtumėte išmanyti savo „ID.3“.

„Volkswagen“ aukštos įtampos akumuliatorius

Paaiškinta paprastai: „ID.“ šeimos akumuliatoriaus sistema

„ID.“ šeimos naujai suprojektuota modulinė elektrinės pavaros matrica (MEB) sukurta specialiai elektriniams automobiliams. Sistemos širdis – greitai įkraunamo akumuliatoriaus sistema, sudaryta iš skirtingo skaičiaus akumuliatorių modulių, priklausomai nuo pageidaujamo nuvažiuojamo atstumo. Kiekviename modulyje yra 12 ličio jonų akumuliatoriaus elementų. MEB naudojami elementai yra maišelio dizaino. Juos sudaro keli vienas ant kito sudėti arba užlenkti aktyvūs sluoksniai, apgaubti lanksčia išorine plėvele. Dėl to maišelio dizaino elementai yra labai lanksčios formos ir optimaliai pritaikomi pagal konkrečius reikalavimus. Be to, lygus jų paviršius taip pat puikiai išsklaido šilumą.

„Volkswagen“ akumuliatoriaus sistema

MEB elektrinės platformos akumuliatoriaus sistema

1 Akumuliatoriaus elementai

2 Akumuliatorių moduliai

3 Akumuliatoriaus sistema

4 Akumuliatorius

5 Pavaros sistema

Energijos užtaisas: ličio jonų akumuliatorius

Visus ličio jonų akumuliatoriaus elementus sudaro keturi komponentai: anodas, katodas, separatorius ir elektrolitas. Įkraunant ličio jonai juda nuo katodo link anodo ir ten kaupiasi. Elektros energija iš tinklo paverčiama chemine energija. Iškraunant, pvz., maitinant elektros variklį, viskas vyksta atvirkščiai: ličio jonai juda nuo anodo atgal link katodo ir cheminė energija virsta elektros energija.

Ličio jonų akumuliatorių elementams gaminti reikalingos penkios pagrindinės žaliavos: kobalto, nikelio ir mangano junginys katodui (ši struktūra kaupia ličio krūvininkus), grafitas anodui ir, savaime suprantama, litis, kurio yra elektrolite. 

Akumuliatoriaus komponentai
1 Anodas
2 Katodas
3 Separatorius
4 Elektrolitas
5 Įkrovimas
6 Iškrovimas