Ekologinis tvarumas

Kartu už didesnę klimato apsaugą.

Klimato kaita yra vienas didžiausių mūsų laiko iššūkių. Norint kartu pasiekti Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos tikslus, taip pat reikia CO₂ emisijos eismo sektoriuje sumažinimo.

Žinoma, mes norime rimtai prisiimti šią atsakomybę. Turėdama tikslą elektrifikuoti visą modelių seriją, Volkswagen bendrovė investuoja kompleksiškai: mobilumas, kuris ateityje būtų ne tik elektrizuojantis, bet ir ekologiškai tvarus.

 

Illustration Climate Protection

Kelyje į klimatui įtakos neturintį mobilumą

Elektromobilis labai efektyviai naudoja energiją. Ar jūs žinojote, kad su vienodu energijos kiekiu jis gali nuvažiuoti nuo trijų iki keturių kartų¹ toliau, nei automobilis su vidaus degimo varikliu? Tačiau kelyje į ekologiškai tvarų mobilumą visuomet yra naujų iššūkių, su kuriais mes norime kartu susitvarkyti:

Pirma, elektromobilio gamybai, ypač akumuliatoriaus, reikia daugiau energijos, nei automobilio su vidaus degimo varikliu gamybai. Antra, taupymo potencialas naudojimosi fazėje priklauso nuo elektros, kuria jūs įkraunate savo elektromobilį.

Map, range comparison combustion cars vs electric vehicles

Kad didesnis energijos poreikis gamybos metu nepaliktų pernelyg didelio CO₂ pėdsako automobilio perdavimo metu, mes, kaip pirmas gamintojas, nusibrėžėme tikslą perduoti jums mūsų naująjį serijinės gamybos elektrinį modelį ID.3 balansiškai neturintį įtakos klimatui.

Nature, climate protection, electric vehicle, ID.3

Todėl jau nuo pradžios jūs važinėsite su geresniu CO₂ balansu.

Ką mes darome dėl klimato apsaugos.

Viso elektromobilio gyvavimo ciklo metu atsiranda emisija. Siekdami jos ilgalaikio sumažinimo, mes laikomės principo:

Pirmiausia vengti, tuomet mažinti ir pagaliau kompensuoti neišvengiamą emisiją kitais klimato apsaugos projektais.

Mūsų kompleksiškas požiūris prasideda energijos naudojimo efektyvumo didinimo ir ekologiškos elektros naudojimo priemonėmis Cvikau gamykloje. Papildomai mes įpareigojome mūsų tiekėjus naudoti ekologišką elektrą akumuliatorių elementų gamyboje.

Illustration life cycle of the ID.3
ID.3 gyvavimo ciklo iliustracija

Gamybos fazei atitenkanti emisijos dalis, kurios neįmanoma išvengti per trumpą laiką, nuolat mažinama ir kompensuojama sertifikuotais klimato apsaugos projektais. Taip mes galime pasiekti savo tikslą perduoti jums jūsų ID.3 balansiškai neturintį įtakos klimatui.

Kad ir jūs naudojimosi savo elektromobiliu fazėje važiuotumėte nedarydami įtakos klimatui, mes siūlome jums įvairiapuses galimybes krauti ekologiška elektra – namuose, mieste ir visur kelyje.

Ką jūs galite padaryti dėl klimato apsaugos

Mes atsakome už klimatui įtakos neturinčią jūsų elektromobilio gamybą. Jūs atsakote už klimatui įtakos neturintį naudojimąsi. Tuo metu yra klimatui nekenksmingų sprendimų visiems įkrovimo scenarijams:

  1. Namams jūs galite įsigyti ekologiškos elektros. 
  2. Mieste jūs paprastai ir greitai rasite įkrovimo stotelių su ekologiška elektra, naudodami mūsų naujos mobilumo ir paslaugų taikomosios programos „We Connect“² funkciją „Green Routing“. 
  3. Jūsų darbdavį mes skatiname plėsti ekologišką elektrą ir tinkamą infrastruktūrą (sienines įkrovimo stoteles), pasitelkdami mūsų naują energijos tiekimo paslaugų teikėją „Elli“. Jūs taip pat galite padaryti savo indėlį, aktyviai skatindami ekologiškos elektros įkrovimo stotelių atsiradimą prie savo darbovietės. 
  4. Prie automagistralių jūs galite naudotis galingiausiu Europoje įkrovimo tinklu, kuriam, jeigu disponuojama atitinkamoje šalyje, tiekiama ekologiška elektra: „IONITYAtidaryti nuorodą“ – bendroji įmonė, kurią mes įsteigėme kartu su kitais automobilių gamintojais.
Gallery featuring green energy providers Elli and IONITY as well as charging infrastructure and Volkswagen We app.

 

 

 

 

¹ Palyginimas atliktas 60 kWh energijos pagrindu, kurią galima išgauti iš 6 litrų dyzelino, kuriuos automobilis su vidaus degimo varikliu teoriškai sunaudoja 100 km, ir su kuriais elektromobilis teoriškai gali nuvažiuoti maždaug 400 km. Šiuo atveju yra svarbu, kad konkreti pasiekiama ridos atsarga, kurią galima pasiekti dėl aukštesnio elektromobilio efektyvumo, taip pat visuomet stipriai priklauso nuo vairavimo stiliaus ir aplinkos sąlygų (topografijos, temperatūros ir t.t.).

² Norint naudotis nemokama „We Connect“ taikomąja programa, reikia išmaniojo telefono su tinkama „iOS“ arba „Android“ operacine sistema ir SIM kortelės su duomenų perdavimo parinktimi, turint arba atskirai pasirašius mobiliojo ryšio paslaugų sutartį tarp jūsų ir jūsų mobiliojo ryšio paslaugų teikėjo.