2.15.90.1, 2019-05-09 00:05:56

Variklio alyva.

Alyva alyvai nelygi: „Volkswagen“ variklinė alyva užtikrina didžiausią našumą.

Tinkama alyva yra tarsi skysta variklio dalis, puikiai jį papildanti, apsauganti ir leidžianti veikti kuo našiau. Sužinokite, kaip rasti tinkamą variklinę alyvą, kaip klasifikuojamos alyvos ir ką reiškia santrumpos.

image

„Volkswagen“ didelio našumo variklinė alyva „Longlife III“.

Alyvą keisti galima rečiau: sukurta jūsų varikliui.
 • Taupomi degalai.
  Didesnis efektyvumas dėl mažesnės trinties.

 • Ilgėja variklio eksploatavimo trukmė.
  Kiek tik galima sumažinama trintis.

 • Alyvą keisti galima rečiau.
  Dėl ilgalaikio stabilumo ir mažesnio pelenų kiekio – netgi naudojant dyzelinėse transporto priemonėse su suodžių filtru.
image

Castrol EDGE Professional LongLife III.

Atsparumas. Didžiausiam našumui.
 • Dvigubai tvirtesnė alyvos plėvelė.
  Alyvos plėvelė neplyšta netgi veikiama didžiausios apkrovos.

 • 15 % mažesnė trintis.
  Didesnis atsparumas, mažesnis dėvėjimasis. 

 • Dėl titano priedų
  atsparumas išlaikomas 140 valandų ilgiau.
image

Sukurta bendradarbiaujant.

Jau ilgiau nei 15 metų „Castrol“ ir „Volkswagen“ bendradarbiauja kurdamos kaip tik tokią alyvą, kurios reikia jūsų automobiliui. Šalia lenktynių trasos „Castrol“ skatina „Volkswagen“ automobilių sporto komandas.

image

Rekomenduoja „Volkswagen“

Variklio alyva yra ne vien variklio kraujas, ji taip pat nulemia variklio našumo optimizavimo ir degalų taupymo galimybes. Bendradarbiaudama su mūsų technikos specialistais, „Castrol“ sukūrė profesionalų naudojamas alyvas, tiksliai atitinkančius „Volkswagen“ variklių specifikacijas.

image

Su „Titanium FST™“ jėga.

Dabar „Volkswagen“ gamina kaip niekad mažus, efektyvius ir galingus variklius. Dėl šios priežasties beveik dvigubai padidėjo variklio vidinis slėgis, todėl alyvos kokybė tapo kaip niekada svarbi – juk metalines variklio dalis vieną nuo kitos teskiria variklinės alyvos plėvelė. „Castrol EDGE Professional“ yra stipriausia „Castrol“ alyva. Dėl TITANIUM ESTTM priedo alyvos plėvelė tapo dvigubai tvirtesnė, todėl ji nenutrūksta ir žymiai sumažina trintį tarp metalinių paviršių.

Dėl šios priežasties „Castrol EDGE Professional“ atitinka tikslias šiuolaikinių „Volkswagen“ variklių specifikacijas. Alyva „Castrol EDGE Professional“ su TITANIUM ESTTM jėga – didžiausiam našumui. Galite įsigyti iš „Volkswagen“ platintojo.

image

Sertifikuota kaip CO2 neutrali.

Pasirinkus tinkamą alyvą galima sumažinti CO2 kiekį, į aplinką išmetamą važiuojant. Dabar bendrovė „Castrol“ pati kompensuoja variklio alyvos išmetalus, o jos sukurta alyva „Castrol Professional“ yra pirmoji pasaulyje sertifikuota CO2 neutrali alyva. Kiekvienas alyvos litras yra CO2 neutralus ir sertifikuotas pagal tarptautinius standartus. Šiuo tikslu „Castrol“ sumažina CO2 kiekį, susidarantį visu alyvos eksploatavimo laikotarpiu – nuo gamybos iki šalinimo. Siekdama kompensuoti likusius išmetalus, „Castrol“ investuoja į kruopščiai atrinktus projektus, pavyzdžiui, sąvartynų dujų išgavimo projektą Turkijoje ir švarios energijos gamybą Kinijoje.

Išsamesnės informacijos apie šiuos projektus pateikiama skiltyje „BP Target Neutral“.

image

Ar keisti variklio alyvą?

Metas keisti alyvą? Apie tai primena techninės priežiūros intervalo indikatorius prietaisų skydelyje.

image

Kodėl reikia keisti variklio alyvą?

Dažnai keliaujant automobiliu, variklinė alyva turi atlaikyti nepaprastai didelį slėgį, pasipriešinimą ir temperatūras. Ji neutralizuoja kietąsias daleles, rūgštis ir vandenį. Ilgainiui netgi geriausia variklinė alyva nusidėvi. Pradeda kauptis nuosėdos.

image

Ar reikia tuo pačiu keisti filtrą?

Alyvos filtre sulaikomi nesudegę degalų likučiai bei alyvos sugerti variklio nešvarumai, todėl filtras ilgainiui užsikemša. Dėl šios priežasties jį reikia keisti kartu su alyva. Tai darant variklis ilgai ir nepriekaištingai veiks.

image

Tinkama alyva.

Jūsų „Volkswagen“ automobilį geriausiai apsaugo tik tinkama variklinė alyva.

Alyvos santrumpų reikšmės.

Kad SAE 5W-30 nebeatrodytų tarsi nesuprantama formulė. Ar žinote, kurioje alyvos pakuotės vietoje nurodytos alyvos takumo savybės žemoje temperatūroje? Ir kodėl pageidautina, kad žemoje temperatūroje šios vertės būtų kuo mažesnės? Metas išsiaiškinti.

image

Tobula alyva?

Variklio alyva, puikiai pritaikyta jūsų „Volkswagen“ automobiliui.

image

Šviečia: per mažai variklinės alyvos.
Išjunkite variklį ir dar kartą patikrinkite alyvos lygį.

Blyksi: variklio alyvos sistemos gedimas.
Apsilankykite pas specialistą, kad jis patikrintų variklio alyvos jutiklį.

image

Išjunkite variklį ir išmatuokite alyvos lygį.

Ar lemputės tebeblyksi?
Kad išvengtumėte gedimų, nedelsdami išjunkite variklį ir kreipkitės pagalbos į „Volkswagen“ atstovą.

Variklio gyvybės eliksyras.

Keli tūkstančiai apsukų per minutę, didesnis nei 10 tonų/cm² slėgis ir aukštesnė nei 2 000 °C temperatūra. Atrodytų neįtikėtina. Varikliui veikti padeda ir jį apsaugo tinkama variklinė alyva.

image

Turėkite po ranka 1 litrą alyvos.

Puikiai tinka ilgesnėms kelionėms: „Volkswagen“ gamybos 1 litro indas. Paprasta laikyti bagažo skyriuje.

image

Kaip tinkamai matuoti alyvos lygį.

Visada stebėkite alyvos lygį. Jeigu važiuojant alyvos per mažai, kyla pavojus varikliui. Per daug alyvos yra taip pat pavojinga. Čia perskaitykite, kaip tinkamai matuoti alyvos lygį. Jeigu jau apie tai kalbame, koks alyvos lygis jūsų „Volkswagen“ automobilyje?

image

Kas yra klampumas ir kodėl jis svarbus?

Kiek klampi arba skysta variklio alyva? Kaip greitai ji cirkuliuoja variklyje esant žemai temperatūrai? Ar ir karštu oru susidaro patvari tepalo plėvelė? Kad variklio alyva atitiktų variklį, ji turi būti tinkamo klampumo – turėti tam tikrų takumo savybių, kurias galite perskaityti SAE klasifikacijoje. Čia paaiškinsime, kaip viskas veikia, ir pakalbėsime apie įvairias klases.

image

Mineralinė alyva arba variklio alyva „LongLife“.

Kokios yra variklio alyvos klasės?

Aukso spalvos, slidi, šiek tiek klampi: iš pirmo žvilgsnio viena variklio alyva nesiskiria nuo kitos, nesvarbu, ar etiketėje nurodyta mineralinė, ar „LongLife“ variklio alyva. Dėl šios priežasties pažvelgsime atidžiau. Žiūrint per mikroskopą skirtumai ganėtinai aiškūs.

Geresnis variklio našumas ir mažesnės degalų sąnaudos.

Ar žinote, kad atlikdami numatytas priežiūros procedūras taupote pinigus? Alyvos filtruose iš cirkuliuojančios variklio alyvos pašalinamos dulkės, nusitrynusio metalo dalelės, anglies ir suodžių dalelės, todėl į tepimo vietas ir guolius patenka tik švari alyva. Taip variklis apsaugomas nuo dėvėjimosi ir užtikrinama ilga jo eksploatavimo trukmė. Naudojant originalius „Volkswagen“ alyvos filtrus išlaikoma ir alyvos kokybė, ir variklio našumas bei ilgalaikis ekonomiškumas.

image

Kaip veikia alyvos filtras.

„Volkswagen“ originaliuose alyvos filtruose geros medžiagos atskiriamos nuo blogų. Iš alyvos cirkuliacijos sistemos patikimai pašalinamos visos nešvarumų dalelės ir beveik visomis darbinėmis sąlygomis užtikrinamas alyvos tiekimas. Dabar sužinokite, kaip originalūs „Volkswagen“ alyvos filtrai užtikrina didelį variklio našumą ir ilgą eksploatavimo trukmę.

Ar pasirengę kitam žingsniui?