Registracijos mokestis: daugumai populiariausių Volkswagen” modelių netaikomas

Lietuvoje nuo 2020 m. liepos 1 d. įsigalioja Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymas, priimtas LR Seimo 2019 m. gruodžio 17 d. (Nr. XIII-2690).


Šį mokestį, registruojant bet kokį automobilį, reikės mokėti kiekvieną kartą tiems savininkams, kurių įsigyjamo automobilio CO2 emisija viršys 130 g/km. Svarbu prisiminti, kad iki 2021 m. sausio 1 d. CO2 emisijos vidurkis bus imamas remiantis NEDC matavimo duomenimis automobilio kilmės sertifikate (CoC), o ne WLTP. Daugumai populiariausių mūsų modelių šis mokestis negrės, o elektromobiliams jis apskritai netaikomas, kadangi visų elektromobilių CO2 emisija yra nulinė.

Pavyzdžiui, Volkswagen Golf“ su 1.5 TSI benzininiu varikliu pagal NEDC turi vos 108 g/km CO2 emisiją, o Volkswagen Passat“ su 1.5 TSI benzininiu varikliu – tik 117 g/km. Tai reiškia, kad šių automobilių pirkėjams papildomai mokėti nieko nereikės. Volkswagen Tiguan“ su 2.0 TDI dyzeliniu varikliu, automatine DSG pavarų dėže bei 150 AG emisija – taip pat nesiekia 130 g/km.

Žemiau pateikiame oficialią mokesčio lentelę. Ją taip pat galite rasti ir VĮ Regitra puslapyje:


Daugiau informacijos apie konkretų jus dominantį modelį ir CO2 emisijos normas teiraukitės artimiausio Volkswagen“ atstovo.