2.17.94.1, 2019-07-05 00:05:51

Kaip toli aš galiu nuvažiuoti?

Elektra leidžia Tau judėti toliau.

Kalbant apie elektromobilumą savaime iškyla klausimas dėl nuvažiuojamo atstumo. Kiek kilometrų įveiksiu viena akumuliatoriaus įkrova?
Kaip pasiruošti ilgoms išvykoms? Kur paskui įkrausiu automobilį ir kiek laiko tai truks? Jei ryžotės pasirinkti elektromobilumą, per trumpą pertrauką savo elektromobilį įkraukite įkrovimo stotelėje. Tam, kad galėtumėte vykti toliau, jums užteks įkrauti 20 minučių.  

Turime jums dar vieną gerą žinią: 2019-aisiais pristatysime naujus elektromobilius, kurių pagrindas – „MEB“ platforma. Su ID. šeimos elektromobiliais pagal WLTP standartą galima bus nuvažiuoti apytiksliai nuo 330 iki daugiau nei 550 km¹ atstumą – priklausomai nuo kiekvienos transporto priemonės dizaino ir akumuliatoriaus dydžio.

Beje, WLTP – tai pasaulinė suderinta lengvųjų transporto priemonių bandymo procedūra, labiau orientuota į kasdienį vairavimo elgesį.

Illustration of a house with a garage in the middle, around it there is a route that connects office, school and supermarket

Kasdien važiuojantis į darbą ir atgal žmogus.

Greitai nuvežti vaikus į mokyklą, o tada – į darbą.

Kasdien įveikiate daug trumpų atstumų? Rytais vežate vaikus į mokyklą, tada važiuojate į biurą, o vakare judate link prekybos centro. Jeigu kasdien savo elektromobiliu įveikiate vidutinio kasdien važinėjančio į darbą asmens nuvažiuojamą 50 km atstumą, automobilį įkrauti pakanka vieną ar du kartus per savaitę (priklausomai nuo akumuliatoriaus dydžio). Ir geriausia tą daryti namuose naktį naudojant „Wallbox“ įkroviklį. Taigi ryte įlipate į savo įkrautą elektromobilį ir dieną pradedate kupini energijos.

Vis labiau plečiama viešųjų įkrovimo stotelių infrastruktūra, pvz., prekybos centrų stovėjimo aikštelėse. Na, jeigu darbdavys darbuotojams siūlo galimybę įkrauti savo elektromobilius, tai puikus sprendimas. Ilgos stovėjimo valandos prie biuro gali būti efektyviai panaudotos, o kasdien važiuodami įprastinį atstumą į darbą automobilį įkrausite 1–2 kartus per savaitę.

Illustration of a house with a garage in the middle, around it there is a route that connects office in another town, house in another town

Savaitgalio išvykos ir trumpos atostogos.

Dvi dienas trunkantis giminių lankymas arba trumposios atostogos.

Apie porą kartų per metus elektromobiliu išvykstate į tolesnes išvykas. Kur bevyktumėte – lankyti gimines ar draugus, susipažinti su nauju miestu ar trumpoms šv. Velykų arba rudens atostogoms link jūros ar ežerų. Su ID. Neo dėl didesnio akumuliatoriaus greitkelyje nuvažiuosite apie 400 km.² Reikia daugiau informacijos apie realų nuvažiuojamą atstumą? Tuomet paspauskite ant „WLTP“.

Daug vidutinio atstumo tikslų pasieksite papildomai neįkraudami akumuliatoriaus. Ir netgi tuomet, kai energijos neužteks, galite 15–30 minučių stabtelėti greitojo įkrovimo 100–125 kW galios stotelėje, kad papildomai įsikrautumėte apytiksliai 180–320 km realiam atstumui. Tai neturėtų paveikti jūsų vairavimo, kadangi ir šiandien paprastai sustojate vienai kitai pertraukai.

Illustration of a house with a garage as the starting point of a route. Along the route are 3 charging stations: one is surrounded by trees, one is next to a restaurant, one is surrounded by mountains. The finish of the route is a hotel by the beach.

Atostogautojas.

Sustoti pertraukai važiuojant didesnį atstumą ir įkrauti.

Ar žinojote, kad norėdami nuvažiuoti apie 1 000 km atstumą elektromobilį turėsite įkrauti tik tris ar keturis kartus? Sustoję 30-čiai minučių greitojo įkrovimo 100–125 kW galios stotelėje automobilį įkrausite iki 80 %. Taip galima įveikti ir didesnius nuotolius. Ir jei rimtai – nieko neprarasite, jei ištiesite kojas, užkąsite arba išgersite karštos kavos.

Na, o jeigu likusios atkarpos tiesiog nebenorite įveikti savo elektromobiliu, Volkswagen siūlo galimybę nemokamai išsinuomoti kitą automobilį.

Didelė ridos atsarga. Didelis lankstumas.

Kada pagalvosite apie elektromobilumą?

Elektromobilį jau vairuojate arba galvojate jį įsigyti? Labai gerai. Nes žinote, kad elektromobiliu galite nuvažiuoti didesnius atstumus, nei manėte anksčiau. Nesvarbu, kur jums reikia važiuoti – tai trumpos atkarpos ar tolimi atstumai, važinėjate kasdien ar išvykstate į kelionę – nuo šio momento esate lankstūs kaip ir važiuodami benzinu ar dyzeliu varomu automobiliu. Ypač praktiška tai, kad navigacijos prietaisas jums greitai ir patogiai parodys artimiausią įkrovimo stotelę. Kadangi kaskart daugėja viešųjų įkrovimo stotelių,

¹ Nurodyta realioji ridos atsarga remiasi važiavimu pastoviu 120 km/h greičiu automagistrale. Panaši realioji ridos atsarga pasiekiama ir žiemą naudojant šilumos siurblį WLTP važiavimo profilyje.

² Nurodytos sąnaudų ir emisijos reikšmės nustatytos teisės aktuose nurodytu matavimo metodu. Nuo 2017 metų rugsėjo 1 d. tam tikrų naujųjų automobilių tipų patvirtinimai jau atliekami pagal pasaulio mastu suderintą lengvųjų automobilių ir lengvų krovininių automobilių bandymų metodiką („Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure“, WLTP), realesnę degalų sąnaudų ir CO₂ emisijos matavimo metodiką. Nuo 2018 metų rugsėjo 1 d. WLTP palaipsniui pakeis Naująjį Europos važiavimo ciklą (NEFZ). Dėl realesnių bandymų sąlygų pagal WLTP išmatuotos degalų sąnaudų ir CO₂ emisijos reikšmės daugeliu atvejų yra didesnės, nei išmatuotos pagal NEFZ. Dėl to nuo 2018 metų rugsėjo 1 d. gali kilti automobilių apmokestinimo pasikeitimų. Išsamesnę informaciją apie skirtumus tarp WLTP ir NEFZ Jūs rasite adresu www.volkswagen.de/wltp. Šiuo metu privalomai turi būti skelbiamos tik NEFZ reikšmės. Jeigu kalbama apie naujuosius automobilius, kurių tipai patvirtinti pagal WLTP, NEFZ reikšmės išvedamos iš WLTP reikšmių. Papildomas WLTP reikšmių nurodymas gali būti savanoriškai atliekamas iki jų privalomo naudojimo. Jeigu NEFZ reikšmės nurodomos diapazonais, jos nėra susijusios su atskiru individualiu automobiliu ir nėra sudedamoji pasiūlymo dalis. Jos skirtos tik įvairių automobilių tipų palyginimui. Papildoma įranga ir aksesuarai (papildomos išorinės dalys, padangų formatas ir t.t.) gali pakeisti svarbius automobilio parametrus, pvz., masę, pasipriešinimą riedėjimui ir aerodinamiką, ir, be orų ir eismo sąlygų bei individualaus vairavimo stiliaus, turėti įtakos automobilio degalų sąnaudoms, elektros sąnaudoms, CO₂ emisijai ir važiavimo charakteristikų reikšmėms. Išsamesnė informacija apie oficialias naujų lengvųjų automobilių degalų sąnaudas ir apie specifinę CO₂ emisiją pateikta leidinyje „Naujų lengvųjų automobilių degalų sąnaudų, CO₂ emisijos ir elektros energijos sąnaudų žinynas“. Jis yra nemokamai platinamas visose pardavimo vietose bei įmonėje DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen (www.dat.de/co2).

Jums taip pat gali patikti: