2.14.87.1, 2019-04-02 08:54:09

Įkrovimas.

Kaip įkraunamas elektromobilis?

Įkrauti elektromobilį yra lengviau, nei Jūs galvojate. Ši apžvalga atskleis Jums, kaip tai funkcionuoja.

1. Ką aš turiu žinoti?

image
Jūs galite įkrauti savo elektromobilį kelyje, prijungę prie įkrovimo stotelės, arba tiesiog namuose, prijungę prie tvarkingai įrengto įprastinio naminio elektros tinklo kištukinio lizdo arba sieninės įkrovimo stotelės. Šiuo atveju nesvarbu, ar lyja ar sninga: akumuliatorius ir visa elektronika yra apsaugotos. Sujungimas su kištuku yra toks sandarus, kad į jį negali patekti vanduo.

Taip pat ir namuose: įkrovimo iš elektros tinklo kabelis Jūsų namams nemokamai tiekiamas iš Volkswagen kartu su kiekvienu elektromobiliu. Taip Jūs galite įkrauti savo automobilį, prijungę prie bet kurio nepriekaištingos techninės būklės ir tvarkingai įrengto kištukinio lizdo.

Visiškas įkrovimas: Volkswagen naudoja išbandytą ličio jonų technologiją. Aukštos kokybės komponentai užtikrina puikų funkcionalumą ir mažiausią susidėvėjimą. Todėl Volkswagen suteikia Jūsų elektromobilio akumuliatoriui specialią garantiją, detales kurios Jūs galite rasti garantinėse sąlygose. Arba, kol Jūs nuvažiuosite 160 000 kilometrų – priklausomai nuo to, kas bus anksčiau. Per šį laiką gali būti įkraunama kelis tūkstančius kartų.

2. Kaip aš galiu įkrauti?

Įkrauti elektromobilį yra beveik taip pat lengva, kaip pripildyti benzino arba dyzelino degalinėje. Tuo tikslų egzistuoja įvairių galimybių, kiekviena iš kurių turi savo privalumą.
image

Įkrovimas prijungus prie elektros tinklo kištukinio lizdo

Degalinė savo namuose: elektromobiliai gali būti įkraunami, prijungus prie visiškai normalių, nepriekaištingos techninės būklės ir tvarkingai įrengtų elektros tinklo kištukinių lizdų. Kai išmaniojo telefono atveju Jūs įkišate įkrovimo kabelį į kištukinį lizdą ir įkrovimo kištuką kitame įkrovimo kabelio gale į automobilio įkrovimo lizdą. Užrakinkite automobilį automobilio raktu, ir prasideda įkrovimas. Pavyzdžiui, prijunkite tiesiog vakare, įkraukite per naktį pigesne elektra ir ryte išvažiuokite visiškai įkrautu automobiliu.

Įkrovimas prijungus prie elektros tinklo kištukinio lizdo (2,3 kW):
e-up!: 10 val.
e-Golf: 17 val. 00 min.
Golf GTE: 3 val. 45 min.
Passat GTE: 4 val. 20 min.
image

Įkrovimas prijungus prie sieninės įkrovimo stotelės

Galingas elektros tinklo kištukinis lizdas namuose: naudojant sieninę įkrovimo stotelę, automobiliui disponuojama maksimalia įkrovimo galia. Be to, įkrovimo procesas labai komfortiškas: išimkite kištuką, įkiškite, užrakinkite automobilį – baigta. Įkrovimo procesą rodo žalia mirksinti lemputė viršuje, kairėje. Pagal pageidavimą sieninę įkrovimo stotelę už papildomą kainą gali įrengti mūsų bendradarbiaujantis partneris „MMX Energy“. Energija paimama iš namų tinklo, ir už ją visiškai normaliai atsiskaitoma su elektros tiekėju.

Įkrovimas prijungus prie sieninės įkrovimo stotelės:
e-up!: 6 val. 12 min.*, maks. 3,6 kW
e-Golf: 5 val. 20 min.*, maks. 7,2 kW
Golf GTE: 2 val. 25 min.*, maks. 3,6 kW
Passat GTE: 2 val. 45 min.*, maks. 3,6 kW

* Įkrovimo trukmė naudojant kintamosios srovės sieninę įkrovimo stotelę (7,2 arba 3,6 kW) nuo 0 % iki 100 % SoC („State of Charge“ arba akumuliatoriaus įkrovimo būklė)
image

Įkrovimas prijungus prie kintamosios srovės įkrovimo stotelės

Užkandinė su stovimosiomis vietomis kelyje: Jūs galite įkrauti savo elektromobilį, prijungę prie viešųjų įkrovimo stotelių, kurių skaičius nuolat didėja. Taip pat ir čia galioja: užrakinus automobilį, kabelis yra taip pat užrakintas, taigi niekas negali pertraukti įkrovimo Jums nebūnant.

e-up!: 6 val. 12 min.
e-Golf: 5 val. 20 min.
Golf GTE: 2 val. 25 min.
Passat GTE: 2 val. 45 min.
image

Įkrovimas prijungus prie nuolatinės srovės įkrovimo stotelės

„Turbo“ įkroviklis: Jūs galite įkrauti nuolatine srove, prijungę prie taip vadinamų CCS įkrovimo stotelių (sutrumpinta: „Combined Charging System“). Šiuo atveju akumuliatorius įsikrauna žymiai greičiau, nes nuolatinės srovės stipris yra didesnis. Šių įkrovimo stotelių naudojimo tikslais e-up! ir e-Golf pasirinktinai tiekiami su specialiu CCS įkrovimo lizdu.

e-up!: 40 min. (80 %)
e-Golf: 45 min. (80 %)

3. Kaip mano automobilis bendrauja su manimi?

image

Įkrovimo būklė ir ridos atsarga

Įkrovimo būklė ir ridos atsarga visuose Volkswagen elektromobiliuose aiškiai rodomi keliose vietose. Pavyzdžiui, e-up! ir e-Golf automobiliuose prietaisų skydelyje ir navigacijos sistemoje arba „maps + more“ sistemos ekrane. Naudodami „Car-Net“ taikomąją programą „e-Remote“, Jūs turite visus svarbius duomenis savo akiratyje taip pat ir tuomet, kai nesėdite automobilyje.

Tai gali Jus taip pat sudominti.