Perėjimas prie elektrinio mobilumo

Faktai vietoje prietarų

Elektrinis mobilumas pakeis mūsų gyvenimą. Daug dalykų taps paprastesni, pažangesni i r darnesni. Nepaisant to, yra daug prietarų. Daug iš jų laikui bėgant paseno ir nebegalioja. Tai, pavyzdžiui, yra dėl pažangos, kurią padarė mūsų technologijos. Čia mes norėtumėme parodyti Tau didžiausius prietarus. Ir tuo pačiu metu faktus, kad Tu matytumei – mobilumo ateitis yra elektrinė.

Icons für richtig und falsch
Prietarų:

Kas bus, jei kada nors aš sustosiu ir nebegalėsiu važiuoti? 

Faktai:

Tavo elektromobilis laiku įspėja Tave.

Įprastai važiuodami ir atkreipdami dėmesį į signalus, nesustosite išsikrovus akumuliatoriui, kadangi elektromobilis laiku jus informuos apie senkančią energiją. Be to, papildomai elektromobilis automatiškai persijungs į energiją taupantį režimą. Beje, ir įkrovimo stotelių tinklas per ateinančius pirmus ir antrus metus plėsis eksponentiniu greičiu, o jūsų navigacinė sistema patogiai rodys kelią iki kitos įkrovimo stotelės. Ir dar – kaip elektromobilio vairuotojas turite galimybę išsikviesti Volkswagen avarinę tarnybą numeriu 0800-VWSERVICE arba 0800-897378423. „Volkswagen“ jums suteikia mobilumo garantiją, tad pagalbos sulauksite valandos tikslumu. 

Illustration of a smartphone, that displays the logo of the breakdown services that are being called at this moment
Prietarų:

Akumuliatorius trumpai atlaiko. 

Faktai:

Priešingai, tave nustebins, kaip ilgai.

Akumuliatoriaus tarnavimo laikas priklauso nuo to, kaip dažnai jis išsikrauna ir įsikrauna. Paprastai jūs savo elektromobilį galite įkrauti tūkstančius kartų, iki kol pablogės akumuliatoriaus charakteristikos. Beje, Volkswagen suteikia jums garantiją, kad po 8 metų arba pravažiavus 160 000 km akumuliatoriaus efektyvi galia sieks ne mažiau kaip 70 %.

The MEB chassis with an 8 year warranty
Prietarų:

Įkrovimas trunka pernelyg ilgai.

Faktai:

Nuo sparčiojo įkrovimo kolonėlių Tavo akumuliatorius maždaug per 30 minučių įkraunamas iki 80 %.

Kiek laiko reikės visiškai įkrauti elektromobilį, priklauso nuo įkrovimo stotelės. Įkraunant AC būdu 11 kW galios „Wallbox“ įkrovikliu namuose arba darbe elektromobilis visiškai įkraunamas per 5–8 valandas. Priklausomai nuo jūsų vairavimo būdo įkrauti jums pakaktų vieno ar dviejų kartų per savaitę arba kasdienio trumpo įkrovimo. IONITY greitojo įkrovimo stotelėse savo akumuliatorių galite įkrauti tik per apytiksliai 30 minučių iki 80 % galios

Illustration of an electric vehicle
Prietarų:

Elektromobiliai yra brangesni.

Faktai:

Visiškai priešingai – dėl premijos už pirkimą ir mokesčių lengvatos.

Elektromobiliai šiandien vis dar laikomi brangiais. Pirkimo kaina šiandien iš tiesų yra šiek tiek didesnė nei įsigyjant benzininį ar dyzelinį automobilį. Taip yra dėl didesnių akumuliatoriaus pagaminimo kaštų. Tačiau skatinimo išmokos, mažesni mokesčiai, mažesnės sąnaudos bei mažesnis techninės priežiūros poreikis iš dalies ir greitai išlygina kainas (Vokietijoje labiau iš dalies, kitose šalyse – greitai).

Money is being put into an electric car like into a piggy bank
Prietarų:

Elektromobiliai nepasižymi didele ridos atsarga.

Faktai:

Iki 550 km (WLTP).

Vienas iš dažniausių išankstinių nusistatymų – elektromobiliu nuvažiuojami tik trumpi atstumai. Ši informacija jau pasenusi. Kadangi naujais ID. šeimos MEB platformos elektromobiliais nuvažiuojami atstumai didesni, nei manyta. Naujais elektromobiliais pagal WLTP standartą galima bus nuvažiuoti apytiksliai nuo 330 iki daugiau negu 550 km atstumą – priklausomai nuo kiekvienos transporto priemonės dizaino, padangų ir akumuliatoriaus dydžio.

ID. Buzz on a country road
Prietarų:

Įkrauti elektromobilį yra pavojinga.

Faktai:

Taip pat lietaus ir drėgmės sąlygomis Tavo elektromobilis yra saugus.

Dar būdami vaikai buvome išmokyti, kad elektros srovė pavojinga. Ypač derinyje su vandeniu. Todėl atrodo nesuvokiama elektromobilį įkrauti lyjant. Jeigu akumuliatorius ir įkrovimo stotelė atitinka standartą, elektros srovė neteka, kol nėra saugaus kontakto. Be vargo galite įvažiuoti į plovyklą ar lyjant atidaryti variklio dangtį. Net ir per audrą jūsų elektromobilis suaugus kaip ir bet kuris kitas automobilis.

Electric car under a protective shield during a thunder storm
Prietarų:

Elektromobiliai yra nuobodūs.

Faktai:

Elektromobiliuose slypi daugiau važiavimo malonumo, nei Tu galvoji.

Daugelis mano, kad dėl didelio akumuliatoriaus elektromobiliai yra griozdiški ir lėti. Priešingai. Kadangi prie degimo variklio bus reikalingos pavaros. O akumuliatorius integruotas tiesiogiai į transporto priemonės grindis. Tai keičia svorio centrą ir geriau paskirsto svorį. Maži ir galingi varikliai montuojami tiesiai ant ašių. Galite mėgautis važiavimu greitį didindami be pavarų kaip kartinge, tik apsupti elektromobilumui būdingos ramybės. Tai kitoks nuobodumas.

Prietarų:

Įkrauti automobilį namuose yra pakankamai sudėtinga.

Faktai:

Tau reikia tik įkrovimo kabelio ir prisijungimo prie elektros šaltinio.

Pats paprasčiausias būdas rytą pradėti su įkrautu elektromobiliu – įkrovimo stotelė namuose. Šį įkrovimo būdą gali pasirinkti ne tik nuosavo namo savininkai, bet ir daugiabučio namo gyventojai – garaže. Galite instaliuoti „Wallbox“ įkroviklį, tad įkrovimą pradėsite kabelį prijungę prie automobilio. Tik tiek. Aišku, galite naudoti ir automobilio komplektacijoje esantį kabelį. Tai trunka ilgiau, bet taip pat nesudėtinga.

An electric car is charged at a wallbox
Prietarų:

Yra per mažai įkrovimo stotelių.

Faktai:

Tu gali pasipildyti elektros beveik visur.

Elektromobilį geriausia įkrauti prie namų naktimis naudojant „Wallbox“ įkroviklį. Taigi ryte įlipate į savo įkrautą elektromobilį ir dieną pradedate kupini energijos. Infrastruktūra Lietuvoje tobulinama visapusiškai ir viešųjų įkrovimo stotelių skaičius auga eksponentiniu greičiu.

Pvz., jeigu važinėjate mieste, parduotuvių ir prekybos centrų aikštelėse rasite daug galimybių įkrauti automobilį. Beje, vis daugiau darbdavių savo darbuotojams siūlo galimybę įkrauti automobilį stotelėse prie biuro. Įkrovimo važiuojant didelius atstumus infrastruktūra taip pat tobulinama.

Visos Europos greitkeliuose ir pagrindiniuose keliuose statomas „IONITY“, bendros Vokietijos automobilių pramonės bendrovių ir „Ford“ įmonės bei kitų tiekėjų ir elektros energijos bendrovių glaudus greitojo įkrovimo stotelių tinklas (įkrovimo stotelių paieškos nuoroda VD). Iki 2019 m. pabaigos tik Europoje turi atsirasti 400 naujų „IONITY“ įkrovimo parkų, kur kiekviename jų bus 4–12 greitojo įkrovimo stotelių (iki 125 kW). Tai atitinka vieną „IONITY“ parką kas 120 km.

Illustrated map with charging stations in different places

Your browser is outdated!

Please get a decent browser here or there