Įkrovimas ir ridos atsarga

Kaip galiu įkrauti elektromobilį?

Elektromobilumas keičia mūsų požiūrį į tvarią transporto priemonę. Jums nereikės ieškoti degalinės, kad galėtumėte įkrauti savo transporto priemonę, akumuliatorių galėsite įkrauti bet kur: namie prie buitinio kištukinio lizdo, „Wallbox“ įkrovikliu, viešose įkrovimo stotelėse arba greitojo įkrovimo stotelėse. Kartą pamėginę suprasite, kad įkrauti elektromobilį paprasta kaip ir išmanųjį telefoną.

Electric vehicle is plugged into a power socket

Tai Tu turėtumei žinoti apie savo elektromobilio aparatinę įrangą.

Įkrauti namuose skirtas aukštos įtampos įkroviklis, montuojamas ant sienos: „Wallbox“. Šį lizdą galite patys įsigyti. Įkrovimo galia – iki 11 kW. Jeigu elektromobilį ruošiatės įkrauti „Wallbox“ įkrovikliu, jums tereiks įkišti įkrovimo kabelį į įkrovimo lizdą automobilyje.

Įkišti kištuką, paimti energiją.

Analogiškai patogiai įkrausite ir įkrovimo stotelėse prie darbo. Tokiose stotelėse dažniausiai įmontuotas stacionarus įkrovimo kabelis. Jeigu viešosiose įkrovimo stotelėse nėra įkrovimo kabelio, naudokite elektromobilio komplektacijoje esantį kabelį – visuomet laikykite jį transporto priemonės bagažinėje.

Volkswagen Wallbox

Mes skiriame du įkrovimo būdus.

Įkrovimas kintamąja srove

Iš principo skiriami du įkrovimo būdai: kai įkraunama kintamąja srove, automobilyje sumontuotas lygintuvas perima srovės iš viešojo kintamosios srovės elektros tinklo keitimą į reikalingą nuolatinę srovę.

Įkrovimas nuolatine srove

Antro įkrovimo būdo, įkrovimo nuolatine srove atveju kintamoji srovė keičiama į nuolatinę srovę už automobilio ribų, pavyzdžiui, įkrovimo stotelėje. Čia privalumas yra toks, kad įkraunant, pvz., prie automagistralės, galima didesnė įkrovimo galia, ir dėl to automatiškai sutrumpėja įkrovimo procesai.

Mes skiriame du kištukų tipus.

Įkišti kištuką, įkrauti ir ištraukti kištuką. Toks paprastas yra Tavo elektromobilio įkrovimo procesas. Per pastaruosius metus Europoje, kaip standartas, buvo pripažinti dviejų tipų įkrovimo kištukai:

Mennekes“ kištukas

„Mennekes“ kištukas (antras tipas) skirtas lėtam įkrovimui ir atitinka įkrovimo kintamąja srove Europos standartą. Visos viešosios įkrovimo stotelės aprūpintos mažiausiai antro tipo kištukiniu lizdu

  1. Įkrovimas kintamąja srove MEB atveju nuo 7 iki 11 kW galia. Akumuliatoriai visiškai įkraunami 11 kW galia per laikotarpį nuo 5 valandų (mažesni akumuliatoriai) iki 8 valandų.
  2. Jeigu namuose Tu turi sieninę įkrovimo stotelę, gali kasnakt visiškai įkrauti 11 kW galia. Taip pat ir darbe turėtų būti galimybė įkrauti energijos, kurios reikia savaitę važinėti į darbą ir atgal, maždaug per 5–8 valandas. O viešojoje zonoje, pvz., prie prekybos centrų, ateityje Tu galėsi maždaug per valandą įkrauti energijos, kurios Tau reikia dienai.
Mennekes Connector

„Combo 2“ kištukas

Sparčiojo įkrovimo standartas Europoje yra CCS įkrovimas („Combined Charging System“). Sparčiajam įkrovimui nuolatine srove numatytas atitinkamas įkrovimo kištukas su papildomais kontaktais. Naudodamas „Combo 2“ tipo kištuką, Tu gali įkrauti nuo visų viešųjų įkrovimo stotelių su įkrovimu nuolatine srove 22 kW ir didesne galia. Su įkrovimu nuolatine srove iki 100–125 kW galia Tu gali įkrauti ID. Neo vos per pusvalandį iki 80 %.